Mecz o Superpuchar siatkarek z udziałem Atomu Trefla odwołany. Powód?

Spotkanie siatkarek o Superpuchar Polski pomiędzy Atomem Trefl Sopot a Chemikiem Police nie dojdzie do skutku. Powodem jest napięty terminarz rozgrywek ligowych.
Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej poinformowała, że przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu nie zostanie rozegrane spotkanie o Superpuchar Polski. W meczach o Superpuchar mierzą się zwycięzcy mistrzostwa i Pucharu Polski. Oba trofea w minionym sezonie zgarnął Chemik, dlatego w Superpucharze zmierzyłby się z finalistą OrlenLigi, czyli Atomem Trefl Sopot. Włodarze ligi zdecydowali jednak, że spotkanie się nie odbędzie. Swoją decyzję argumentowali napiętym terminarzem ligowym. Podkreślali również, że jest to decyzja jednorazowa. W przyszłym roku spotkanie o Superpuchar Polski może zostać rozegrane.

W ubiegłym roku doszło do spotkania o Superpuchar. Udział w nim wzięły - tak samo, jak miało to być i w tym roku - ekipy Chemika i Atomu Trefl. Policzanki były zdecydowanie lepsze i zwyciężyły 3:0. Spotkania o to trofeum są rozgrywane rokrocznie od 2005 roku, zatem po raz pierwszy będziemy świadkami braku tej rywalizacji. Sopocianki trzykrotnie grały w tych starciach, lecz ani razu nie wznosiły trofeum.

Początek rozgrywek OrlenLigi zaplanowano natomiast na 15 października. Atom Trefl zagra na wyjeździe z BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Zdjęcie Adidas Buty do siatkówki Energy Boost M B34146 Zdjęcie Mizuno Wave Bolt buty do siatkówki 09KV29709 Zdjęcie Adidas Buty do siatkówki Essence 12 M AF4887
Adidas Buty do siatkówki En... Mizuno Wave Bolt buty do si... Adidas Buty do siatkówki Es...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info