Siatkarki Atomu Trefla po próbie generalnej. Zwycięstwo i porażka z Pałacem

Już tylko tydzień pozostał do inauguracji sezonu 2016/17 w Orlen Lidze. Siatkarki Atomu Trefla Sopot mają już za sobą tzw. próbę generalną. W piątek sopocianki wygrały z Pałacem Bydgoszcz 3:1, zaś w sobotę w identycznym stosunku poniosły porażkę. Były to ostatnie sparingi przed nadchodzącymi rozgrywkami ligowymi.
Trener Atomu Trefla Piotr Matela dał szansę gry wszystkim swoim zawodniczkom. W piątek nieźle funkcjonowało przyjęcie, ale też było sporo niedokładności. Sopocianki popełniały sporo błędów, których jednak rywalki nie potrafiły wykorzystać. Drugi set był istną masakrą, a zespół Pałacu nie był w stanie przeciwstawić się atomowym atakom Karoliny Goliat.

Wydawało się, że spotkanie rozstrzygnie się w trzech setach. W trzecim Atom prowadził już 23:19, lecz wówczas jakby ktoś odłączył prąd dziewczynom z Sopotu. Goście zdobyli sześć punktów z rzędu i wygrały całą partię. Zresztą były tak rozpędzone, że w kolejnej prowadziły już 6:2. Ten set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. O końcowym wyniku zdecydowały błędy indywidualne, a tych było zdecydowanie więcej po stronie bydgoszczanek.

Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 3:1

Sety: 25:20, 25:14, 23:25, 25:23

Atom: Gajewska, Damaske, J.Łukasik, Goliat, Mielczarek, Bednarek, Kulig (libero) oraz Mras, Fedusio, Skorupa, M.Łukasik, Wójcik, Bodasińska (libero)

Dzień później doszło do rewanżu. Co ciekawe pierwsze spotkanie było otwarte dla publiczności i dziennikarzy, zaś drugie mogli obejrzeć jedynie przedstawiciele Klubu Kibica. Tym razem gospodarze potrafili stoczyć równorzędną walkę z rywalem jedynie w drugim secie. Pozostałe padły łupem zespołu przyjezdnego i to bydgoszczanki wygrały całe spotkanie 3:1.

Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 1:3

Sety: 20:25, 25:22, 21:25, 19:25

Atom: Gajewska, Mielczarek, Bednarek, Goliat, Damaske, J.Łukasik, Kulig (libero) oraz Mras, M.Łukasik, Fedusio, Bodasińska (libero)

Pierwsze ligowe spotkanie sopockie siatkarki rozegrają już w najbliższą sobotę. O godz. 18 zmierzą się na wyjeździe z Profi Credit Bielsko-Biała.