Mecz siatkarek Atomu w Białymstoku przełożony

Z powodu plagi chorób w zespole AZS Białystok przełożony został mecz tego zespołu z Atomem Trefl Sopot, który miał odbyć się w najbliższą sobotę. Zostanie on rozegrany 2 marca.
Kłopoty klubu z Białegostoku zaczęły się jeszcze przed ostatnim meczem z Centrostalem Bydgoszcz. Na kilka godzin przed meczem 25-letnia libero Magdalena Saad miała 39 stopni gorączki. Pomimo osłabienia sztab medyczny AZS podjął decyzję o włączeniu zawodniczki do meczowej kadry. Rozchorowała się również podstawowa atakująca zespołu Anna Klimakova. Obie zawodniczki obecnie nie biorą udziału w treningach. Choroba dotknęła również kilka innych siatkarek.

- Nie wiadomo w jakim kierunku to pójdzie. Magda Saad i Ania Klimakova mogą wrócić, ale odbędą najwyżej jeden, dwa treningi. Podczas meczu będą na pewno osłabione - powiedział serwisowi plusliga-kobiet.pl trener Wiesław Czaja. On sam również jest przeziębiony.

Klub z Sopotu początkowo postawił warunek, że zgodzi się na przełożenie meczu jeśli zostanie on rozegrany w Ergo Arenie. Ostatecznie spotkanie zostanie rozegrane w Białymstoku 2 marca.