Klęska siatkarek Atomu Trefl Sopot w Mielcu

- Dobrą zagrywką Stal wprowadziła u nas sporo zamieszania - podsumował występ swojej drużyny trener Atomu Alessandro Chiappini. Jego zespół sensacyjnie przegrał ze Stalą 2:3.
W pierwszym secie tylko początek wskazywał na to, że w Mielcu może dojść do sensacji - Stal zaczęła od prowadzenia 3:0. Później wszystko przebiegało już według zakładanego przed pierwszym gwizdkiem scenariusza. Liderki PlusLigi zaczęły seryjnie punktować i po świetnym ataku Fernandez Navarro prowadziły 17:13. Gdy Anita Kwiatkowska nadziała się na sopocki blok, zrobiło się 23:16, a chwilę później było po secie.

Początek drugiej odsłony również należał do przyjezdnych. Kiedy Navarro wyprowadziła Atom na prowadzenie 6:4, mielczanki zaczęły jednak swój koncert. Atak Kwiatkowskiej odmienił losy seta i meczu, a Stal objęła prowadzenie 11:9 i nie oddała go do końca tej części. W kluczowym momencie as serwisowy zafundowała rywalkom Agata Wilk, po którym zrobiło się 23:21 dla zespołu z Mielca. Za chwilę świetną kiwkę dołożyła Dorota Ściurka, a Kwiatkowska znalazła dziurę w bloku i było 1:1.

- Nie byliśmy w stanie przenieść dobrej dyspozycji z treningów na mecz - tłumaczył Chiappini. - Szczególnie było to widać w drugim secie, w którym popełniliśmy własne błędy.

Kiedy mielczanki poczuły szansę na zdobycie w tym meczu punktów, podkręciły tempo z drugiego seta i w kolejnej partii wypunktowały rywalki. Gdy po asie serwisowym Dominiki Koczorowskiej zespół z Mielca prowadził 13:8, sopocianki wyglądały na zdziwione. Gdy wpakowały piłkę w taśmę, Stal prowadziła już 20:12. Po chwili pojedynczy blok Doroty Wilk sprawił, że zrobiło się 23:15, a seta atakiem zakończyła jej siostra Agata. Stal miała już swój wymarzony punkt, ale także ochotę na więcej.

W czwartym secie Atom w końcu zagrał na swoim poziomie. Po ataku Natalii Nuszel sopocianki objęły prowadzenie 5:1. Stal walczyła, ale była bezradna wobec naporu przyjezdnych. Atom błyskawicznie zakończył seta i o wszystkim musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym mielczanki zawstydziły zespół z Trójmiasta.

- Mielczanki grały ambitnie, walczyły w obronie i asekuracji, w ostatniej chwili potrafiły podbić piłki po naszym bloku. My zagrałyśmy słabiej i nie potrafiłyśmy uruchomić kombinacyjnej gry - przyznała po spotkaniu Dorota Świeniewicz, kapitan Atomu.

Polecamy - Sport w Trójmieście na żywo

Stal Mielec - Atom Trefl Sopot 3:2. Sety: 19:25, 25:22, 25:18, 13:25, 15:7. Atom: Świeniewicz, Bełcik, Dziękiewicz, Fernandez Navarro, Fatiejewa, Ozsoy, Maj (libero) oraz M. Śliwa, Konieczna, Maculewicz, Sieczka, Nuszel.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: TPS Rumia - Tauron Dąbrowa Górnicza 1:3, Aluprof Bielsko-Biała - Centrostal Bydgoszcz 0:3, Impel Gwardia Wrocław - AZS Białystok 3:0. Poniedziałek: Muszynianka Fakro Muszyna - Organika Budowlani Łódź.