Ruszył finałowy turniej Pucharu Polski siatkarek

Zwycięstwem 3:0 Muszynianki Muszyna z PTPS Piła rozpoczął się finałowy turniej Pucharu Polski siatkarek. Siatkarki Atomu Trefl Sopot, których rywalkami będzie Organika Budowlani Łódź, wyjdą na boisko dopiero o godz. 20.30.
Stań się fanem Trójmiasto - Sport.pl na portalu Facebook

Inowrocław przywitał osiem najlepszych zespołów tegorocznej edycji Enea Cup jesienną aurą. Wystarczyło jednak wejść do hali OSiR, by zrobiło się gorąco. Głośny doping fanklubów z Muszyny i Piły sprawił, że w oczy nie rzucały się nawet świecące pustkami trybuny. Punktualnie o godz. 13 rozpoczął się inauguracyjny mecz, w którym Muszynianka Muszyna zmierzyła się z aspirującymi do awansu do PlusLigi Kobiet siatkarkami PTPS Piła.

Opór faworyzowanej Muszynie pierwszoligowiec stawiał jedynie w I secie, kilkukrotnie wychodząc nawet na kilkupunktowe prowadzenie. Za każdym razem jednak dowodzone przez Bogdana Serwińskiego wicemistrzynie Polski doganiały rywalki. Momentami nie było jednak widać różnicy jednej klasy rozgrywkowej. Siatkarki Mirosława Zawieracza radziły sobie z przyjęciem, nienajgorzej było też pod siatką, gdzie blokować zaciekłe ataki Debby Stam-Pilon i Joanny Kaczor próbowała Lecia Brown.

W drugiej partii Serwiński widząc, jak jego siatkarki odjeżdżają rywalkom w ekspresowym tempie wpuścił na boisko rezerwowe, a wynik drugiego seta rozstrzygnął się błyskawicznie. Nie inaczej było w kolejnej partii, a schodzące siatkarki Muszyny wyglądały jakby były zaskoczone, że to już koniec. W półfinale zagrają ze zwycięzcą z pary TPS Rumia - Centrostal Bydgoszcz.

Muszynianka Muszyna - PTPS Piła 3:0. Sety: 25:20, 25:14, 25:20. Muszynianka: Sadurek, Kaczor, Bednarek-Kasza, Jagieło, Gajgał, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Kasprzak, Piątek, Śrutowska, Wensink. PTPS: Archangielska, Brown, Landi, Martałek, Kosmatka, Krawulska, Wysocka (libero) oraz Czerwińska.

Pozostałe mecze 1/4 finału: Centrostal Bydgoszcz - TPS Rumia (godz. 15.30), Aluprof Bielsko-Biała - Tauron Dąbrowa Górnicza (18), Atom Trefl Sopot - Organika Budowlani Łódź (20.30).