Siatkarki Atomu Trefl Sopot w półfinale play-off

Siatkarki Atomu Trefl Sopot wygrały w Mielcu ze Stalą 3:1 i awansowały do półfinału play-off. Bohaterką meczu została atakująca Atomu Rosjanka Olga Fatiejewa
Rosjanka zagrała jeden z najlepszych, jak nie najlepszy mecz odkąd w styczniu trafiła do Sopotu. Bez znaczenia okazywały się wczoraj wszelkie próby zatrzymania szalejącej nad i pod siatką 26-letniej atakującej. Fatiejewa zdobyła 14 punktów, dając wreszcie trenerowi Alessandro Chiappiniemu powody do zadowolenia. Włoski szkoleniowiec w czasie świątecznej przerwy otrzymał propozycję od federacji Peru, która przed olimpiadą w Londynie chce mu powierzyć reprezentację.

- Niczego jeszcze nie ustaliliśmy - krygował się przed meczem Chiappini.

Sopocianki wygrały, ale po pierwszych dwóch setach bardziej należały się im słowa krytyki niż pochwały. W pierwszej partii Atomówki były rozkojarzone, przez co zepsuły aż osiem zagrywek. Paradoksalnie najczęściej myliła się Fatiejewa, ale to co zepsuła zza linii końcowej, natychmiast odbijała sobie w ataku.

W drugiej partii Atom na boisku pojawił się na chwilę, kiedy przy stanie 5:2 dla rywalek, zdobył sześć punktów z rzędu. Później ich gra wołała o pomstę do nieba. Całkowicie dały się zdominować rywalkom, a jedynym pozytywem w ich grze była precyzyjna zagrywka.

W trzeciej i czwartej partii Atom podkręcił tempo, pod siatką ocknęły się środkowe Kinga Maculewicz - Amaranta Fernandez Navarro, swoje dołożyła Fatiejewa i sopocianki mogły cieszyć się nie tylko z awansu do półfinału, ale i europejskich pucharów.

- Sprężyłyśmy się na ten mecz, bo pamiętałyśmy mecze z Sopotu - mówiła po meczu Paulina Maj, libero Atomu. - Wiedziałyśmy, że będzie ciężko, że Stal będzie się bronić, dlatego radość z awansu do półfinału jest duża. Teraz czeka nas półfinał z Tauronem, ale ja już nie wiem, która droga do finału jest lepsza. Z Mielcem też miało być łatwo, a postawiły nam trudne warunki.

W półfinale Atom zmierzy się z Tauronem Dąbrowa Górnicza, który w rywalizacji do trzech zwycięstw okazał się lepszy od Gwardii Wrocław, wygrywając 3:1. Do półfinału awansowała także Muszynianka Muszyna wygrywając z Organiką Budowlani Łódź 3:0. W rywalizacji o miejsca 9-10 TPS Rumia po raz drugi przegrała z AZS Białystok (2:3).

Stal Mielec - Atom Trefl Sopot 1:3. Sety: 18:25, 25:18, 20:25, 18:25. Stal: Pycia, Kwiatkowska, Sadowska, Koczorowska, D. Wilk, Ściurka, Durajczyk (libero) oraz A. Wilk, Bejga, Szpak. Atom: Świeniewicz, Bełcik, Maculewicz, Fernandez Navarro, Fatiejewa, Ozsoy, Maj (libero) oraz M. Śliwa, Sieczka, Konieczna, Nuszel. Stan rywalizacji: 3:0. Awans do półfinału: Atom.