Atom Trefl źle zaczął rywalizację w półfinale PlusLigi

Atom Trefl Sopot przegrał z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:17, 19:25, 23:25, 20:25) w pierwszym meczu półfinału PlusLigi Kobiet. Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 0-1.
Pierwszy set po wyrównanym początku zakończył się zgodnie z planem. Atom Trefl wygrał do 17. Gospodynie były lepsze m.in. w bloku, gdzie ich przewaga wyniosła 7-1. Gdy wydawało się, że skończy się trzy zero, to inicjatywę przejęły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej i pokonały gospodynie do 19. W drugim secie zespół Tauronu zdecydowanie poprawił zagrywkę. Najbardziej wyrównany był trzeci set, którego Atom Trefl przegrał 23:25. W końcówce tej partii gospodynie popełniły proste błędy. W czwartym Tauron prowadził od samego początku i pewnie pokonał Atomówki w ich hali.