Chiappini po zwycięstwie: w Dąbrowie wydarzyć się może wszystko

Po zwycięstwie w drugim półfinale play-off Atomu Trefl Sopot z Tauronem Dąbrowa Górnicza trener Alessandro Chiappini stwierdził, że ze względu na zbliżoną klasę obu drużyn kwestia awansu do finału jest otwarta.
Alessandro Chiappini, trener Atomu Trefl Sopot

Dzisiejszy mecz miał podobny przebieg do niedzielnego, ponieważ oba zespoły są zbliżone poziomem. Niektóre zawodniczki w naszym zespole wykorzystały swój potencjał w zagrywce. Dużo lepiej, niż wczoraj, zagraliśmy blokiem, z czego można było wyprowadzić więcej akcji. Sądzę, że sprawa awansu dalej jest otwarta, wszystko może się wydarzyć właśnie ze względu na podobny poziom obu zespołów.

Dorota Świeniewicz, kapitan Atomu Trefl Sopot

Po wczorajszej porażce w złym stylu był to dla nas bardzo ważny mecz. Pokazałyśmy charakter i udowodniłyśmy, że nie znalazłyśmy się w tym miejscu przez przypadek. W kontekście doniesień medialnych chciałabym wyjaśnić, że nie ciąży na nas presja. Nie jesteśmy zbyt nerwowe. My już osiągnęłyśmy swój cel, teraz nie mamy nic do stracenia. Możemy jedynie zyskać.

Polecamy - Zobacz jak Atom wygrał drugi półfinałJoanna Staniucha-Szczurek, kapitan Tauronu Dąbrowy Górniczej

Dzisiejszy mecz również mógł się podobać kibicom, ale role się trochę odwróciły. Dziś Atom zagrał dobrze zagrywką, a my trochę słabiej. To był klucz do sukcesu. Niemniej gdyby ktoś przed tymi meczami powiedział, że odniesiemy w Sopocie takie rezultaty, wzięłabym je w ciemno. Jesteśmy dobrej myśli, teraz wracamy do siebie. Myślę, że kibice dopiszą i niesione ich dopingiem postaramy się sprawić niespodziankę.

Waldemar Kawka, trener Tauronu Dąbrowy Górniczej

Gratuluję zespołowi z Sopotu wygranej w podobnym stosunku jak nasze niedzielne zwycięstwo. Myślę, że dziś bardziej my przegraliśmy, niż Sopot wygrał. W końcówkach trzech setów popełnialiśmy mnóstwo błędów. Mieliśmy dwie luki w składzie i możemy żałować, że nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Zespół z Sopotu zagrał lepiej, ale te błędy w końcówkach zadecydowały o tym, że przegraliśmy dzisiejsze spotkanie.