Finał PlusLigi Kobiet: Jak było w sezonie zasadniczym?

Zaczynająca się dziś rywalizacja o złote medale pomiędzy Atomem Trefl Sopot, a Bankiem BPS Muszynianka Fakro Muszyna zapowiada się emocjonująco, biorąc pod uwagę mecze pomiędzy tymi drużynami w sezonie zasadniczym.
W pierwszym meczu Atom wygrał w Ergo Arenie 3:1. Zwycięstwo było tym bardziej cenne, że nastąpiło po katastrofalnym występie w Bielsku-Białej (0:3).

- Jestem zadowolony z reakcji moich dziewczyn. Tego właśnie oczekiwałem - cieszył się po spotkaniu trener Atomu Alessandro Chiappini.

- Tydzień temu trener Chiappini mówił, że jego zawodniczki nie wyszły z autobusu, że nie realizowały taktyki. Dzisiaj było podobnie, tyle że z nami - przyznał trener Muszyny Bogdan Serwiński. Był to wówczas ostatni mecz w barwach Atomu przyjmującej Simony Rinieri. Była gwiazda reprezentacji Włoch w kolejnym meczu z Tauronem już nie zagrała, a jej miejsce w drużynie zajęła rosyjska atakująca Olga Fatiejewa.

W rewanżu Atom zwycięstwo miał na wyciągnięcie ręki. - Takiego meczu jeszcze w tym sezonie w polskiej lidze nie widziałem. Szkoda tylko, że przegraliśmy. Moje siatkarki pokazały charakter i mimo że przegrywały w setach 0:2 potrafiły doprowadzić do tie-breaka - przyznał włoski szkoleniowiec Atomu, który po porażce stracił fotel lidera PlusLigi Kobiet. Po obu stronach siatki swoje mecze rozgrywały Joanna Kaczor z Muszyny (31 punkty!) i najlepiej punktująca siatkarka Atomu Kinga Maculewicz (sopocka środkowa zdobyła 22 punkty, w tym aż 10 blokiem).

16 stycznia 2011: Atom Trefl Sopot - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:1. Sety : 23:25, 25:13, 25:22, 25:16. Atom : Świeniewicz, Bełcik, Maculewicz, Fernandez Navarro, Rinieri, Ozsoy, Maj (libero) oraz M. Śliwa. Muszynianka : Wensink, Kaczor, Sadurek, Gajgał, Jagieło, Stam - Pilon, Zenik (libero) oraz Śrutowska, Kaczorowska, Kasprzak, Piątek.

20 marca 2011: Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Atom Trefl Sopot 3:2. Sety : 27:25, 25:19, 22:25, 23:25, 21:19. Muszynianka : Sadurek, Bednarek-Kasza, Kaczorowska, Kaczor, Gajgał, Jagieło, Zenik (libero) oraz Śrutowska, Stam - Pilon, Wensink, Piątek. Atom : Świeniewicz, Bełcik, Maculewicz, Dziękiewicz, Fatiejewa, Ozsoy, Maj (libero) oraz Nuszel, Sieczka.