Sport.pl

Bełcik, Konieczna, Sieczka i Maj w kadrze Polski

Cztery siatkarki Atomu Trefl Sopot zostały powołane przez selekcjonera Jerzego Matlaka na turniej o Puchar Jelcyna w Jekaterynburgu (5-10 lipca).

Polecamy - Atom bezradny w Muszynie. W finale PlusLigi już 0:2Rywalkami biało-czerwonych w grupie A będą zespoły Brazylii i Holandii. W drugiej grupie znalazły się Rosja, Ukraina i Chiny. Z drużyny Atomu Trefl Sopot Matlak powołał Izabelę Bełcik, Paulinę Maj i debiutujące w reprezentacji Katarzynę Konieczną i Ewelinę Sieczkę.

Z grupy 20 siatkarek zostanie wyłoniona reprezentacja Polski, która w pierwszej połowie lipca zagra w Jekaterynburgu o Puchar Jelcyna.

- Pierwsze zgrupowanie rozpocznie się 24 czerwca w Szczyrku i trenować będziemy do odlotu. W gronie zgłoszonych zawodniczek na Puchar Jelcyna nie ma ze względów osobisto-zdrowotnych Joanny Kaczor, Katarzyny Gajgał i Natalii Bamber. One dołączą do kadry później - mówi trener Jerzy Matlak.

15 lipca kadra ponownie spotka się w Szczyrku, tym razem na dwutygodniowym zgrupowaniu i w jego trakcie rozegrane zostaną sparingowe mecze z Japonią.

Kadra Polski: Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot), Milena Sadurek (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna), Joanna Wołosz (Impel Gwardia Wrocław), Ewelina Sieczka (Atom Trefl Sopot), Katarzyna Konieczna (Atom Trefl Sopot), Karolina Kosek (Organika Budowlani Łódź), Berenika Okuniewska (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Kinga Kasprzak (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna), Klaudia Kaczorowska (Bank BPS Muszynianka Fakro), Patrycja Polak (GCB Centrostal Bydgoszcz), Sylwia Wojcieska (Organika Budowlani Łódź), Anna Werblińska (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Aleksandra Kruk (AZS Białystok), Zuzanna Efimienko (Impel Gwardia Wrocław), Anita Kwiatkowska (Stal Mielec), Maja Tokarska (Impel Gwardia Wrocław), Gabriela Wojtowicz (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Krystyna Strasz (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Magdalena Saad (AZS Białystok), Paulina Maj (Atom Trefl Sopot).Więcej o: