Krótka przygoda Olgi Fatiejewej w Atomie. Rosjanka podpisała kontrakt z Dynamem Krasnodar.

Neriman Ozsoy, Dorota Świeniewicz, Natalia Nuszel przedłużą kontrakty z Atomem Trefl Sopot. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Kingi Maculewicz, a z klubem pożegnała się wczoraj Olga Fatiejewa.
W środę Rosjanka ma podpisać dwuletni kontrakt z trzecią drużyną rosyjskiej Superligi Dynamem Krasnodar. W Atomie grała zaledwie cztery miesiące, gdzie trafiła w styczniu z przeżywającej kłopoty finansowe włoskiej Perugii. Atakująca mistrzyń świata podpisała umowę tylko do końca maja, ze względu na swojego 7-letniego synka, który we wrześniu idzie do pierwszej klasy. W Trójmieście nie znaleziono mu miejsca w rosyjskiej szkole, więc Fatiejewa zdecydowała się na powrót do ojczyzny. Rosjanka rozegrała w barwach Atomu 21 meczów, zdobywając w nich 156 punktów (śr. 7,4 pkt/mecz).

Niepewna jest przyszłość środkowej Atomu Kingi Maculewicz, której mąż Enrique de la Fuente w poprzednim sezonie występował w I-ligowym Lotosie Trefl Gdańsk. Po awansie do PlusLigi Hiszpan prawdopodobnie nie przedłuży umowy z klubem, a od tego w dużej mierze zależy przyszłość Maculewicz. Jak już wcześniej informowaliśmy w klubie pozostanie Neriman Ozsoy (klub odrzucił propozycje transferu z tureckich klubów) i Natalia Nuszel, której stara umowa wygasła ostatniego dnia maja. Nowy kontrakt z Atomem podpisze też Dorota Świeniewicz.

Niemal bezpośrednio po zakończeniu sezonu, na zgrupowania reprezentacji wyjechało siedem siatkarek Atomu: Ozsoy (Turcja), Amaranta Fernandez Navarro (Hiszpania), Fatiejewa (Rosja) oraz Paulina Maj, Katarzyna Konieczna i Izabela Bełcik (Polska). Do koleżanek po zabiegu w łódzkiej klinice ma dołączyć także Ewelina Sieczka. Przyjmującą Atomu w najbliższych dniach czeka zabieg przyczepu obręczy barkowej.

Na razie nie wiadomo, kiedy siatkarki wrócą z urlopów. Wszystko wyjaśni się, kiedy PlusLiga ogłosi terminarz nowego sezonu. Na przygotowania trener Alessandro Chiappini potrzebuje 8-10 tygodni, podczas których Atom uda się na zgrupowanie do włoskiej Nowary oraz weźmie udział w co najmniej dwóch turniejach towarzyskich. Wcześniej, bo już 1 lipca prezes Konrad Piechocki i dyrektor klubu Marek Brandt pojadą do Wiednia na losowanie Ligi Mistrzyń.