Atom ogłosił nowy skład. Do wymiany połowa składu!

Aż siedem nowych siatkarek grać będzie w Atomie Trefl Sopot w sezonie 2011/2012. Wśród nich dwie gwiazdy reprezentacji Niemiec, trzy Polki i Amerykanka. Z klubu odeszły Izabela i Magdalena Śliwa, Meryem Boz, Natalia Nuszel, Olga Fatiejewa i Kinga Maculewicz, która postanowiła zakończyć karierę.
Skład wicemistrzyń Polski utrzymywany był w ścisłej tajemnicy. W zeszłym tygodniu ujawniliśmy jednak w "Gazecie" i na trojmiasto.sport.pl, że pierwszym wzmocnieniem Atomu będzie gwiazda reprezentacji Niemiec Margareta Kożuch. Atakująca z polskim paszportem zastąpi w Sopocie Olgę Fatiejewą, która wróciła do Rosji, by kontynuować karierę w Dynamie Krasnodar.

Oprócz Kożuch w zespole Alessandro Chiappiniego grać będzie jeszcze pięć nowych siatkarek. Jeden znak zapytania pozostaje jedynie w obsadzie przyjmującej.

W Atomie zobaczymy koleżankę Kożuch z reprezentacji Niemiec 28-letnią środkową Corinę Ssuschke. Następczyni Maculewicz, która choć była jedną z liderek zespołu, to ze względów osobistych zawiesiła karierę, grała ostatnio w Modrzańskiej Prostejov, gdzie w zeszłym roku zdobyła m.in. mistrzostwo i Puchar Czech. Oprócz niej na pozycji środkowej w Atomie grać będzie także dobrze znana w Trójmieście Maja Tokarska (ostatnio Gwardia Wrocław, wcześniej Gedania).

- Negocjacje z Kingą trwały długo, ale nie udało nam się jej zatrzymać - mówi Marek Brandt, dyrektor Atomu. - Kinga zawiesiła karierę, ale umówiliśmy, że jeśli wróci do siatkówki, to tylko do naszego klubu.

Miejsce na rozegraniu zajmie Amerykanka Alisha Glass, a więc najlepsza rozgrywająca cyklu Grand Prix w 2010 r. 23-letnia reprezentantka USA zastąpi w drużynie Magdalenę Śliwę. Trzecią rozgrywającą Atomu będzie była zawodniczka Stali Mielec Dorota Wilk.

- Glass będzie naszym "pool position". Musimy mieć trzy rozgrywające, bo dwie z nich [Izabela Bełcik i Glass] grają w reprezentacjach. Brak obu uniemożliwiłoby nam normalne treningi, stąd obecność Wilk, która jako jedyna zacznie z nami sezon przygotowawczy - dodaje Brandt.

Przedostatnim wzmocnieniem Atomu jest Magdalena Saad. Była libero AZS Białystok ma odciążyć w trakcie sezonu eksploatowaną w klubie i reprezentacji Paulinę Maj.

Z klubem pożegnała się Izabela Śliwa i Turczynka Meryem Boz. Obie w zeszłym sezonie najczęściej nie łapały się do 12-osobowej kadry i mecze oglądały z trybun.

- Boz pozostaje naszą zawodniczką. W tej chwili szukamy klubu, by ją wypożyczyć. Prawdopodobnie wróci do Turcji. Pozostałe siatkarki - z wyjątkiem Maculewicz - odeszły, bo po prostu skończyły im się kontrakty - wyjaśnia dyrektor Atomu.

Niespodziewanie z Sopotem pożegnała się też Natalia Nuszel. - W przyszłym sezonie zamierzamy odwrócić proporcje gry między Dorotą Świeniewicz i Eweliną Sieczką. Dla Natalii nie byłoby miejsca - przyznał Brandt.

Nazwisko nowej przyjmującej klub ma ogłosić w najbliższych dniach.

Z kolei 21 czerwca w Krynicy Górskiej odbędzie się spotkanie prezesów klubów PlusLigi, podczas którego poznamy terminarz sezonu 2011/2012.

Nowe siatkarki Atomu Trefla [GALERIA]


Która z nowych siatkarek będzie największym wzmocnieniem Atomu?