Sport.pl

Z kim Atom Trefl Sopot zagra w Lidze Mistrzyń?

W piątek w Wiedniu losowanie siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Debiutujący w rozgrywkach Atom Trefl Sopot do faworytów nie należy i za wszelką cenę chce uniknąć drużyn azerskich.

POLECAMY - zobacz sopocki apartament Michaela Platiniego na Euro 2012 [zdjęcia]Losowanie odbędzie się podczas Europejskiej Gali Siatkarskiej. Atom w Austrii reprezentują prezes Konrad Piechocki i dyrektor klubu Marek Brandt.

- Nie mamy specjalnych życzeń - mówi dyrektor Atomu. - Jeśli spadać to tylko z wysokiego konia. Z drugiej strony wyjście z silnej grupy też inaczej smakuje. Do tuzów, czyli drużyn z Włoch, Rosji i Turcji dodałbym jeszcze wielokrotnego mistrza Francji z Cannes, który w kraju od wielu lat nie ma konkurencji, a drużynę buduje z myślą o europejskich pucharach. No i drużyny z Baku, zasilane potężną gotówką z państwa. Taką wyprawę do Azerbejdżanu ciężko by było zamknąć w 12-godzinnej podróży. Trzeba lecieć przez Wiedeń z dodatkowym międzylądowaniem. Na boisko wychodzi się z samolotu. Wolelibyśmy tego uniknąć - tłumaczy Brandt.

20 zespołów z 11 krajów zostanie rozlosowanych do pięciu grup. Do play-off awansuje 13 najlepszych drużyn, spośród których CEV (Europejska Federacja Siatkówki) wybierze gospodarza Final Four, który zwolniony będzie z I i II rundy play-off i do rywalizacji wróci dopiero w finale. Podział na koszyki będzie znany tuż przed losowaniem, które można śledzić na żywo na stronie www.laola1.tv. Początek o godz. 20.

Kto zagra w Lidze Mistrzyń

Rabita Baku, Azerrail Baku (Azerbejdżan), VK Modrzańska Prostejov (Czechy), RC Cannes, ASPTT Mulhouse (Francja), Schweriner SC, Dresdner SC (Niemcy), Foppapedretti Volley Bergamo, MC-Carnaghi Villa Cortese, Scavolini Pesaro (Włochy), Atom Trefl Sopot, Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna (Polska), 2004 Tomis Constanta (Rumunia), Dynamo Kazań, Dynamo Moskwa (Rosja), Crvena Zvezda Belgrad (Serbia), Volero Zurich (Szwajcaria), Fenerbahce Acibadem Stambuł, VakifGunesTTelekom Stambuł, Eczacibasi VitrA Stambuł (Turcja).

Więcej o: