Sport.pl

Po losowaniu Ligi Mistrzyń siatkarek: Prawie wszyscy są zadowoleni. Atom Trefl Sopot również

W Rosji losowanie siatkarskiej Ligi Mistrzyń przyjęto z ulgą. Czesi załamują ręce, a Szwajcarzy - podobnie jak Atom Trefl Sopot - zachowują spokój, celując w drugie miejsce. Pierwsze mecze w listopadzie i grudniu.


W piątek w Wiedniu odbyło się losowanie siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Siatkarki Atomu Trefl Sopot trafiły do Grupy C wraz z mistrzem Rosji Dynamem Kazań, mistrzem Szwajcarii Volero Zurich oraz mistrzem Czech Modrzańską Prostejov.

Pierwszy mecz sopocianki rozegrają na wyjeździe z Volero (najprawdopodobniej 30 listopada, ale data może się jeszcze zmienić dzień do przodu, lub do tyłu). Co ciekawe dla debiutujących w międzynarodowych rozgrywkach siatkarek Atomu to nie będzie pierwsze starcie ze szwajcarską drużyną. Pod koniec ubiegłego roku drużyna Alessandro Chiappiniego skorzystała z przerwy w rozgrywkach PlusLigi i wzięła udział w Top Women's Volley International, rozgrywanym w Bazylei. Po zaciętym meczu przyjezdne uległy Volero dopiero w tie-breaku. Szwajcarski zespół wyróżnia się niezwykle młodą kadrą (najstarsza Marija Tabunscic z Ukrainy ma zaledwie 28 lat).

- Zdecydowanym faworytem jest zespół z Kazania - twierdzi Prezydent klubu Stav Jacobi. - Pozostałe trzy zespoły będą walczyć o drugie miejsce. Taki układ pozwala nam myśleć o sukcesie, czyli wyjściu z grupy.

Tydzień później (7 grudnia) do Ergo Areny przyleci rosyjskie Dynamo, a w połowie grudnia - mistrzynie Czech.

W składzie mistrzyń Rosji jest m.in. jedna z najlepszych rosyjskich zawodniczek atakująca Jekaterina Gamowa, najlepsza atakująca mistrzostw świata w Japonii Tatiana Koszelewa i libero reprezentacji Jekaterina Kabeszowa. Warto dodać, że w kadrze są zaledwie dwie reprezentantki z innych krajów: Onuma Sittirak z Tajlandii i Amerykanka Jordan Larson.

W Kazaniu wyniki losowania przyjęto z nieskrywaną ulgą. "Nasza drużyna trafiła na bardzo przeciętne zespoły, które są absolutnie do pokonania" - doniósł kibicom oficjalny serwis prasowy klubu.

Ostatni rywal sopocianek - Modrzańska Prostejov to z kolei były klub nowej środkowej Atomu Coriny Ssuschke. Niemka grała za południową granicą Polski dwa sezony, zdobywając w 2010 Puchar i Mistrzostwo Czech. W Lidze Mistrzyń czeski zespół zagra dzięki dzikiej karcie, którą otrzymał od Europejskiej Federacji Siatkówki. Dyrektor sportowy czeskiego klubu nie ukrywa, że losowanie mogło się ułożyć korzystniej.

- Przed losowaniem ułożyłem sobie najlepszy i najgorszy wariant. Niestety to, co zobaczyłem okazało się dla nas najgorszym rozwiązaniem - powiedział Peter Goga. - W ubiegłych latach można było liczyć, że z powodzeniem będziemy walczyć o trzecie miejsce. W tym roku będzie to niezwykle trudne. Dynamo jest bogatym klubem ze świetnymi siatkarkami m.in. Gamową. Atom już należy do czołówki w Polsce, a Volero w zeszłym sezonie było w "szóstce".

W czeskich mediach losowanie przeszło niemal bez echa. Dzienniki całą uwagę poświęcają Petrze Kvitowej, która w finale Wimbledonu zdeklasowała Marię Szarapową. A jak wyniki losowania przyjęto w Sopocie?

- Mamy realną szansę na wyjście z tej grupy - ocenił zaraz po losowaniu prezes klubu Konrad Piechocki.

Terminarz Grupy C:

30 listopada 2011: Volero Zurich - Atom Trefl Sopot, Dynamo Kazań - VK Modrzańska Prostejov. 7 grudnia: VK Modrzańska Prostejov - Volero Zurich, Atom Trefl Sopot - Dynamo Kazań. 14 grudnia: Atom Trefl Sopot - VK Modrzańska Prostejov, Volero Zurich - Dynamo Kazań. 21 grudnia: VK Modrzańska Prostejov - Atom Trefl Sopot, Dynamo Kazań - Volero Zurich. 11 stycznia 2012: Dynamo Kazań - Atom Trefl Sopot, Volero Zurich - VK Modrzańska Prostejov. 17 stycznia: VK Modrzańska Prostejov - Dynamo Kazań, Atom Trefl Sopot - Volero Zurich.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!

Więcej o: