Przed turniejem o Puchar Jelcyna. Polki z Katarzyną Konieczną i Pauliną Maj w wyjściowym składzie przegrały z Rosją

Reprezentacja Polski siatkarek z Katarzyną Konieczną i Pauliną Maj z Atomu Trefl Sopot w składzie, przegrały w sparingu z Rosją 1:3. W sparingu zagrała też inna siatkarka Atomu Magdalena Saad.
Oba zespoły zaczną jutro walkę o Puchar Jelcyna w Jekaterynburgu. W składzie Polek, prowadzonych przez Wiesława Popika znalazły się trzy siatkarki Atomu Trefl Sopot: atakująca Katarzyna Konieczna i dwie libero Paulina Maj i jej zmienniczka Magdalena Saad. Konieczna zdobyła osiem punktówW składzie Rosji grała z kolei była zawodniczka sopockiego klubu Olga Fatiejewa (obecnie Dynamo Krasnodar).

Po meczu trener Popik powiedział oficjalnej stronie związku: - Na pewno nie wyszedł nam drugi set. zawodniczki pogubiły się, popełniły zbyt dużo prostych błędów. W trzech pozostałych walczyły jak równe z równymi z mocnymi siatkarkami Rosji, które imponowały warunkami fizycznymi.

Polska - Rosja 1:3. Sety: 25:22, 11:25, 22:25, 24:26. Polska: Radecka, Konieczna, Efimienko, Okuniewska, Kaczorowska, Kasprzak, Maj (libero) oraz Saad, Kwiatkowska, Wołosz, Kruk. Rosja: Morozowa, Matijenko, Waleria Gonczarowa, Natalia Gonczarowa, Fatiejewa, Koszelewa, Czernowa (libero) oraz Mierkułowa, Starcewa, Ulakina, Pankowa, Machno.