Sport.pl

Żużlowiec Lotosu Wybrzeże Paweł Hlib: Na motocyklu Zetterstroema miałem wygrać. Nie udało się

W niedzielnym meczu I ligi żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk przegrali w Gnieźnie ze Startem 42:48 i znacznie oddalili się od awansu do ekstraligi. Do zwycięstwa zabrakło im m.in. lepszej postawy Pawła Hliba, który zdobył raptem 4 punkty.
Hlib jeźził w Gnieźnie bardzo słabo, w swoich czterech pierwszych startach zdobył raptem 2 punkty. Lepiej spisał się dopiero w 14. biegu, przed którym przesiadł się na motocykl Magnusa Zetterstroema. - Powiedziałem trenerowi że jak postawi na mnie w 14. biegu, to go wygram. Przesiadłem się na motocykl Zetterstroema, ale niestety byłem drugi, nie udało się - powiedział po meczu Hlib w rozmowie z portalem sportowefakty.pl. Zaznaczył również, ze porażki Lotosu Wybrzeże w Gnieźnie nie można usprawiedliwiać absencją Darcy'ego Warda. - Gospodarze wygrali zasłużenie. Byli lepsi. Bardzo ciekawie rozgrywali pierwszy łuk, my natomiast popełnialiśmy tam błędy - oceniał i jednocześnie bardzo chwalił organizatorów spotkania. - Kiedy przyjechaliśmy do Gniezna tor był w fatalnej kondycji i nie wierzyliśmy, że uda nam się dziś pojechać. Tymczasem oni doprowadzili nawierzchnię do takiego stanu, że było bezpiecznie, a poza tym można było ścigać się przy "płocie" i krawężniku. Zrobili kawał dobrej roboty - chwalił gospodarzy.

Hlib odniósł się również do drugiej części rozgrywek, w której Lotos Wybrzeże będzie walczyć o awans do ekstraligi. - Po meczu rozmawialiśmy na temat tego, co dalej. Co komu potrzeba. Czy treningów, czy czegoś innego. Jesteśmy drużyną, dlatego za każdym razem staramy się dogadywać ze sobą jak najlepiej. Dziś w niektórych biegach zabrakło pomiędzy nami komunikacji, przez co traciliśmy punkty na dystansie. Ja nie porozumiałem się z Maxem, Max z Zetterstroemem. Przegraliśmy ze Startem u siebie, dlatego tutaj jechaliśmy z wiarą w zwycięstwo. Myśleliśmy, że się odbijemy, ale nie udało się. Gniezno było lepsze, a wynik poszedł w świat - zakończył zawodnik.

ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!

Więcej o: