Sport.pl

Mecz Australia - Reszta Świata z udziałem Darcy Warda z Lotosu Wybrzeże Gdańsk

Choć w Polsce trwa przerwa w rozgrywkach I ligi, nie oznacza to, że żużlowcy Lotosu Wybrzeże mogą sobie pozwolić na chwilę wytchnienia. Jednym z bardziej zapracowanych zawodników jest gwiazda gdańskiego zespołu Darcy Ward.
Duża częstotliwość występów młodego Australijczyka odbiła się nieco na jego formie. Po kapitalnym występie w toruńskiej Grand Prix Polski, gdzie Ward wywalczył trzecie miejsce, lider Lotosu złapał lekką zadyszkę. W niedzielę "Darky" startował w drugim turnieju finałowym mistrzostw świata juniorów, w którym zdobył "tylko" dziewięć punktów i stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Macieja Janowskiego. Ward ma jednak wciąż szansę na obronę tytułu mistrzowskiego. Junior Wybrzeża na półmetku rywalizacji jest trzeci, ze stratą trzech punktów do lidera.

W środowy wieczór "Darky" powetował sobie gorszy start w IMŚJ broniąc barw reprezentacji Australii w meczu towarzyskim z drużyną Reszty Świata. Spotkanie, rozegrane w Poole, uświetniło dziesięciolecie startów Davey'a Watta na torach brytyjskich. Zespół jubilata pokonał rywali 46:44, a Ward zdobył dla zwycięzców osiem punktów i dwa bonusy.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: