Sport.pl

Żużlowiec Lotosu Wybrzeże Gdańsk Magnus Zetterstroem: - Nie wiem czy chcę jeździć w ekstralidze

Magnus Zetterstroem jeździ w barwach Lotosu Wybrzeże Gdańsk już od 4 lat, ale wciąż nie wiadomo czy zostanie w klubie na przyszły sezon. - Wiem, że wciąż stać mnie na rywalizację z najlepszymi. Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej będzie zostać w I lidze i pomóc komuś w awansie - mówi ?Zorro? w rozmowie z portalem Sportowe Fakty.
Zetterstroem bardzo zżył się z klubem, z Gdańskiem, kupił tu nawet mieszkanie. Od początku pobytu w Lotosie Wybrzeże był kapitanem zespołu, jego dobrym duchem. Jednak po awansie do ekstraligi 40-letni już Zetterstorem zaczął poważnie zastanawiać się czy będzie w stanie podołać wyzwaniom stawianym przez najlepszą ligę świata.

- Prezes Polny powiedział, że chciałby abym został w zespole. Twierdzi, że w ekstralidze będzie nieco lżej, poziom się wyrówna - mówi "Zorro" Sportowym Faktom. - Będzie niższy KSM przypadający na zespół, mniej zawodników z Grand Prix. Pamiętajmy jednak, że każdy rozpoczyna budowanie składu od liderów, a nie od drugiej linii. Zobaczymy czy po podpisaniu jednej czy drugiej umowy, w Gdańsku wciąż będzie dla mnie miejsce - zastrzega Zetterstroem.

Szwed mocno się waha tym bardziej, że ofert z I ligi mu nie brakuje.

- Rzeczywiście, jest zainteresowanie moją osobą wśród klubów pierwszoligowych. Na pewno nie zamykam drzwi przed żadną z opcji. W Gdańsku spędziłem cztery wspaniałe lata, ale nie ukrywam, że mam pewne wątpliwości co do kolejnego podejścia do ekstraligi. Rzeczywiście przez obecne reformy regulaminowe może być tam nieco łatwiej, ale to wciąż niesamowicie wysoki poziom. Z tego co robię, czerpię ogromną radość. Zawsze chcę być ważnym ogniwem zespołu, a nie kimś, kto z góry skazywany jest na dorzucanie pięciu punktów w meczu. Dlatego mimo, że wiem iż wciąż stać mnie na rywalizację z najlepszymi zastanawiam się czy nie lepiej będzie zostać na zapleczu ekstraligi i pomóc komuś w awansie. Tak jak pomagałem w Gdańsku, czy wcześniej w Gorzowie - podkreśla Zetterstroem.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »
Więcej o:
Skomentuj:
Żużlowiec Lotosu Wybrzeże Gdańsk Magnus Zetterstroem: - Nie wiem czy chcę jeździć w ekstralidze
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX