Sport.pl

Piotr Protasiewicz nie będzie nowym żużlowcem Lotosu Wybrzeże Gdańsk

Piotr Protasiewicz był jednym z głównym kandydatów do wzmocnienia Lotosu Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2012 roku. Ostatecznie Protasiewicz zostanie na kolejny sezon w zespole Falubazu Zielona Góra.
Na skutek wprowadzenia w ekstralidze nowego regulaminu, który zezwala każdej drużynie na wystawienie w meczu tylko jednego uczestnika cyklu Grand Prix, wydawało się, że z Falubazem pożegna się dwóch z trzech najlepszych zawodników. Mieli to być Greg Hancock i właśnie Protasiewicz, pozostać miał za to Andreas Jonsson. Ostatecznie odchodzi tylko Amerykanin, Jonsson i Protasiewicz zostają w Falubazie. Jeśli nie zmieni się regulamin rozgrywek (na co teoretycznie jest jeszcze szansa) Protasiewicz zrezygnuje ze startów w Grand Prix.

W tej chwili jedynym żużlowcem, który na pewno będzie reprezentował barwy Lotosu Wybrzeże w nowym sezonie jest młodziutki Krystian Pieszczek. Bliski pozostania na kolejny sezon jest również Thomas H. Jonasson, chociaż co innego twierdzi prezes Caelum Stal Gorzów Władysław Komarnicki. - Mogę zdradzić, że jesteśmy zainteresowani Jonassonem. On chce jeździć w Stali. My również tego chcemy, bo startował już u nas w poprzednich sezonach - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.

Jednak w gdańskim klubie są spokojni o to, że Szwed przedłuży umowę z Lotosem Wybrzeże. - Jonasson jeśli chodzi o polskie tory to właściwie wychowanek trenera Stanisława Chomskiego [szkoleniowiec Lotosu Wybrzeże], więc skoro obiecał mu, że zostanie w Gdańsku to chyba słowa dotrzyma. Dlatego jesteśmy prawie pewni, że Szwed zostanie w naszym zespole na kolejny sezon - podkreśla rzecznik klubu Grzegorz Rogalski.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Niemal na pewno odejdą za to Darcy Ward i Magnus Zetterstroem. Australijczyk prawdopodobnie zrzeknie się "dzikiej karty" do Grand Prix, co pozwoli mu jeździć razem z Chrisem Holderem w Unibaksie Toruń (z tego klubu był do Lotosu wypożyczony). Z kolei "Zorro" rozesłał swoją ofertę do kilku klubów I ligi i wszystko wskazuje, że będzie jeździł właśnie w tej klasie rozgrywkowej. Na pewno odejdą też Dawid Stachyra, Paweł Hlib, Kamil Brzozowski, Renat Gafurow oraz Damian Sperz. Kto w zamian?

Podobno blisko kolejnego powrotu do Lotosu Wybrzeże jest Chrzanowski (jeździł w Gdańsku w latach 2003-05 oraz 2007-08), na liście życzeń są też bracia Grigorij i Artiom Łagutowie oraz Krzysztof Buczkowski. Jednak pierwsze oficjalne informacji pewnie nie zostaną ujawnione przed 1 listopada, od kiedy można podpisywać kontrakty z nowymi zawodnikami.

Więcej o: