Piotr Świderski nowym żużlowcem Lotosu Wybrzeże Gdańsk? Trwają negocjacje

Żużlowiec Betardu Wrocław Piotr Świderski znalazł się na celowniku Lotosu Wybrzeże - informuje portal sportowefakty.pl. Sam zawodnik podkreśla, że dla niego priorytetem jest pozostanie we Wrocławiu.
To kolejne nazwisko, które łączone jest z gdańskim klubem, ale nie ma się co dziwić, gdyż jak mówi trener Stanisław Chomski "prowadzimy rozmowy ze wszystkimi zawodnikami dostępnymi na rynku". A władze klubu tradycyjnie nie potwierdzają żadnych spekulacji transferowych.

Świderski w poprzednim sezonie miał w ekstralidze 14. średnią biegową (1,92 pkt/bieg) i należał do liderów Betardu (lepszą średnią miał tylko Maciej Janowski, gorszy był m.in. Kenneth Bjerre, również łączony z Lotosem). Sam zawodnik potwierdza, że dostał oferty startów od kilku klubów ekstraligi, ale priorytetem jest dla niego dalsza jazda we Wrocławiu.

- Mam za sobą dobry sezon i nie może nikogo dziwić to, że kluby interesują się moją osobą. Otrzymałem kilka konkretnych ofert, ale nie chciałbym się wdawać w szczegóły. Rozmawiam z kilkoma klubami i nic nie jest jeszcze przesądzone. Mogę zapewnić, że chciałbym zostać we Wrocławiu. Taką deklarację złożyłem już kibicom i pani Krystynie Kloc [prezes klubu]. Jednak nie na samych chęciach to wszystko się opiera. Ważny będzie dla mnie skład zespołu w którym miałbym startować. W kontekście Betardu moim zdaniem najważniejsze, żeby utrzymał się krajowy trzon drużyny. Jestem w kontakcie z Tomkiem Jędrzejakiem i Maćkiem Janowskim, chciałbym żeby nasza trójka została we Wrocławiu - powiedział portalowi sportowefakty.pl Świderski.