Pierwszy i ostatni? Thomas H. Jonasson przedłużył kontrakt z Lotosem Wybrzeże Gdańsk

Thomas H. Jonasson w sezonie 2012 wciąż będzie żużlowcem Lotosu Wybrzeże. Szwed jest pierwszym i prawdopodobnie ostatnim zawodnikiem, który przedłużył kontrakt z gdańskim klubem.
Jonasson startuje w Lotosie od 2010 roku. W minionym sezonie, zakończonym awansem gdańszczan do ekstraligi, był jednym z liderów zespołu. Szwed wystąpił w 15 spotkaniach, zdobył 152 punkty plus 15 bonusów i ze średnią 2,23 pkt/bieg zajął 6. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników I ligi (wyprzedzili go tylko Darcy Ward, Emil Sajfutdinow, Antonio Lindbaeck, Grzegorz Walasek oraz Krzysztof Buczkowski). Pozostanie Jonassona na kolejny sezon było właściwie przesądzone już od kilku tygodni, wczoraj nastąpiło oficjalne podpisanie kontraktu. - Przyznaję, że miałem oferty z innych klubów, m.in. z gorzowskiej Stali. Zdecydowałem się jednak zostać w Gdańsku i jestem z tego zadowolony. Bardzo lubię ten tor, dobrze się tu czuję. To komfortowa sytuacja móc wracać do otoczenia i ludzi, których się już zna. Pewien wpływ na moją decyzję miała także osoba trenera Chomskiego. To dobry szkoleniowiec, zna mnie i moją jazdę, wierzy we mnie. To jest właśnie to, czego potrzebuję - wyjaśnił Jonasson motywy swojej decyzji.

Szwed będzie prawdopodobnie jedynym seniorem, który przedłuży kontrakt z Lotosem. Minimalne szanse na angaż mają jeszcze Dawid Stachyra i Magnus Zetterstorem, ale obaj ci zawodnicy prawdopodobnie wylądują w klubach I ligi. Z nowych żużlowców do jazdy w Gdańsku przymierzani są m.in. Nicki Pedersen, Kenneth Bjerre, Tomasz Chrzanowski, Maksim Bogdanow, Sebastian Ułamek i Piotr Świderski.