Lotos Wybrzeże Gdańsk pożegna się z Mikaelem Maxem i Magnusem Zetterstroemem?

W środę kontrakt z Lotosem Wybrzeże Gdańsk przedłużył Thomas H. Jonasson. Wszystko wskazuje na to, że w 2012 r. Jonasson będzie jedynym Szwedem w zespole Wybrzeża. Maleją bowiem szanse na starty w Gdańsku Mikaela Maxa i Magnusa Zetterstroema.
Kapitan Wybrzeża nie podjął jeszcze decyzji, w którym klubie będzie występować w przyszłym sezonie. Zetterstroem wciąż waha się, czy wybrać ofertę któregoś z klubów I ligi czy spróbować swoich szans w ekstralidze w barwach Lotosu. Zawodnik bardziej skłania się ku jeździe w zespole z zaplecza ekstraklasy, choć klub z Gdańska przekonuje jeszcze Zetterstroema do pozostania w Wybrzeżu.

Nad morzem bardzo chciałby zostać inny ze Szwedów - Mikael Max. Żużlowiec sam przedstawił swoją ofertę klubowi, jednak Lotos nie będzie chciał z niej skorzystać.

- Max wyraził co prawda chęć dalszej współpracy, ale z punktu widzenia klubu jest ona bardzo wątpliwa, o ile nawet nie wykluczona - przekonuje na łamach portalu trojmiasto.pl rzecznik Wybrzeża Grzegorz Rogalski. - Szczerze mówiąc w gronie działaczy taki pomysł się w ogóle nie pojawiał - dodaje Rogalski.

Wszystko wskazuje więc na to, że obaj doświadczeni żużlowcy rozstaną się z Wybrzeżem.

Na razie w Gdańsku kontrakty podpisane mają Jonasson, Krystian Pieszczek, Marcel Szymko i Renat Gafurow. Rosjanin ma jednak nikłe szanse na wywalczenie miejsca w składzie Lotosu na przyszły sezon, więc najprawdopodobniej również i on będzie musiał szukać nowego pracodawcy.