Dawid Stachyra opuszcza Lotos Wybrzeże Gdańsk

Dawid Stachyra w sezonie 2012 nie będzie żużlowcem Lotosu Wybrzeże Gdańsk. Tym samym jedynym zawodnikiem, który może jeszcze przedłużyć kontrakt z klubem pozostaje Magnus Zetterstroem.
Wcześniej uczynili to Thomas H. Jonasson oraz juniorzy - Krystian Pieszczek i Marcel Szymko. Losy Zetterstroema wciąż się ważą.

- Chciałem bardzo podziękować wszystkim zawodnikom, którzy w minionym roku przyczynili się do awansu naszego zespołu do ekstraligi. Potwierdzam, że w sezonie 2012 nie będzie z nami Darcy Warda, Dawida Stachyry, Mikaela Maksa, Renata Gafurowa, Kamila Brzozowskiego, Pawła Hliba oraz Damiana Sperza. Wszyscy wymienieni żużlowcy w walkę na torze wkładali serce i mają swój udział w osiągniętym przez drużynę sukcesie. Dziękuję także Cyprianowi Szymko, który ostatnie lata spędził na wypożyczeniu do Piły, ale formalnie do zakończenia wieku juniora pozostawał naszym zawodnikiem - powiedział prezes klubu Maciej Polny.

Kto zastąpi wymienionych przez niego żużlowców wciąż owiane jest mgiełką tajemnicy. Kandydatów jest wielu, ci najpoważniejsi to Nicki Pedersen, Kenneth Bjerre, Tomasz Chrzanowski, Maksim Bogdanow, Sebastain Ułamek oraz Piotr Świderski.