Dawid Stachyra z Lotosu Wybrzeże Gdańsk jednak wystartuje w ekstralidze?

Dawid Stachyra nie będzie w przyszłym sezonie zawodnikiem Lotosu Wybrzeże Gdańsk. Wiele wskazuje jednak na to, że kibice będą mogli zobaczyć popularnego ?Davidoffa? na torze w Gdańsku. Tyle że w barwach innego zespołu.
Mimo iż Stachyra wywalczył z Wybrzeżem awans do Speedway Ekstraligi, klub postanowił nie przedłużać umowy z zawodnikiem. - Liczyłem na to, że zostanę Gdańsku i muszę przyznać, że czuję się zawiedziony. Dobrze się tu czułem i myślę, że pomimo gorszego sezonu, zasłużyłem na to by dać mi szansę. Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że takie rozwiązanie jest prawdopodobne, ale kierownictwo klubu zmieniło plany - mówi Stachyra portalowi SportoweFakty.pl.

W związku z brakiem propozycji z gdańskiego klubu, żużlowiec musi rozglądać się za innym pracodawcą. Poważnie zainteresowany zatrudnieniem Stachyry jest KMŻ Lublin, choć sam zawodnik podkreśla, że oferty złożyły mu również inne pierwszoligowe klubu. Stachyra chciałby jednak w przyszłym sezonie wystartować w którymś z zespołów ekstraligi. - Nie wykluczam, że z kibicami Wybrzeża spotkam się w przyszłym roku w Ekstralidze w barwach innego zespołu - mówi Stachyra. Według informacji SportowychFaktów nowym klubem Stachyry miałby być Falubaz Zielona Góra lub Sparta Wrocław.