Lotos Wybrzeże Gdańsk rusza na podbój ekstraligi. Z kim przyjdzie się mu zmierzyć?

Od 1 grudnia żużlowcy mogą podpisywać kontrakty z polskimi klubami na sezon 2012. Jednak karuzela transferowa na dobre kręci się już od dwóch miesięcy...
Nicki Pedersen, Thomas H. Jonasson, Piotr Świderski, Tomasz Chrzanowski, Maksim Bogdanow, Krystian Pieszczek oraz Marcel Szymko - tak prawdopodobnie wyglądał będzie w sezonie 2012 zespół beniaminka ekstraligi Lotosu Wybrzeże Gdańsk. A co słychać w innych drużynach?

Falubaz Zielona Góra. Mistrzowie Polski padli ofiarą nowego regulaminu, zabraniającego startów w jednym zespole więcej niż jednemu żużlowcowi z cyklu Grand Prix. Jedynym takim zawodnikiem w Falubazie będzie Andreas Jonsson. Ze startów w GP zrezygnował bowiem Piotr Protasiewicz, a Greg Hancock przeniósł się do Tarnowa. Miejsce po mistrzu świata zajmie albo Rune Holta, albo Grigorij Łaguta.

Unia Leszno. Unia w przyszłym sezonie stawia na młodość. Hitem transferowym w Lesznie jest powrót Przemysława i Piotra Pawlickich. Utalentowani juniorzy będą mieli wypełnić lukę po Januszu Kołodzieju, który po słabszym tegorocznym sezonie formę odbudowywać będzie w rodzinnym Tarnowie. Liderem zespołu w dalszym ciągu pozostaje Jarosław Hampel.

Stal Gorzów. Te same kłopoty co Falubaz dosięgły także Stal. Z zespołem pożegnać się musiał Nicki Pedersen, a jedynym żużlowcem z GP jest Tomasz Gollob. Wspierać go będzie Krzysztof Kasprzak.

Unibax Toruń. Największym wzmocnieniem Unibaksu będzie z pewnością powrót z wypożyczenia do Lotosu Wybrzeże Darcy'ego Warda. Australijczyk wraz z rodakami Chrisem Holderem i Ryanem Sullivanem powinni stworzyć w Toruniu bardzo silne trio. Nie wolno również zapominać o Adrianie Miedzińskim.

PGE Marma Rzeszów. Bez rewolucji w składzie. O sile drużyny w dalszym ciągu stanowić będą Jason Crump, Rafał Okoniewski i Lee Richardson. Jedynym wzmocnieniem, ale za to bardzo solidnym, będzie prawdopodobne pozyskanie Grzegorza Walaska.

Betard Wrocław. Drużyna z Dolnego Śląska skazywana jest na walkę o utrzymanie. Drużynę opuścił Maciej Janowski, który startować będzie w Tarnowie. Nie wiadomo, czy w zespole pozostaną Piotr Świderski i Kenneth Bjerre. O obliczu Betardu stanowić więc będą Tomasz Jędrzejak i najprawdopodobniej Sebastian Ułamek, który ma w najbliższym czasie podpisać kontrakt z wrocławskim klubem.

Tauron Azoty Tarnów. Wszystko wskazuje na to, że to tarnowianie okażą się królami polowania w okresie transferowym. Choć zespół pozbył się Ułamka i Kasprzaka, w zamian za to pozyskał Hancocka, Janowskiego i Kołodzieja. Do tej trójki dołączył utalentowany junior Adrian Gomólski.

Włókniarz Częstochowa. Borykający się z problemami finansowymi klub z Częstochowy nie szaleje na rynku transferowym. Jego jedynym wzmocnieniem jest póki co zakontraktowanie Grzegorza Zengoty z Falubazu.

Polonia Bydgoszcz. Zespół beniaminka ekstraligi będzie musiał pogodzić się z odejściem z klubu Walaska. Krajowego lidera drużyny będzie starał się zastąpić wracający do Bydgoszczy z Grudziądza Krzysztof Buczkowski. Kolejny sezon w Polonii startować będzie Emil Sajfutdinow.