Były kapitan żużlowców Lotosu Wybrzeże Magnus Zetterstroem będzie jeździł w Starcie Gniezno

Po czterech sezonach startów w Lotosie Wybrzeże Gdańsk z drużyną rozstał się jej kapitan Magnus Zetterstroem. Szwed w sezonie 2012 jeździł będzie w Starcie Gniezno.
Wybrzeże było klubem, w którym Zetterstroem spędził najwięcej sezonów w lidze polskiej. Już w pierwszym sezonie swoich startów w Gdańsku wywalczył z drużyną awans do ekstraligi. Sztuki tej dokonał ponownie w 2011 roku. Kapitan Wybrzeża nie podjął się jednak jazdy w najwyższej klasie rozgrywkowej i zdecydował się poszukać sobie nowego pracodawcy w I lidze. Zatrudnienie znalazł w Starcie Gniezno, gdzie, również w roli kapitana, ma pomóc w uzyskaniu przez gnieźnian awansu do Speedway Ekstraligi. Mimo zaawansowanego jak na żużlowca wieku (Zetterstroem 9 grudnia obchodzić będzie swoje 40 urodziny), Szwed wciąż czuje się na siłach, by skutecznie rywalizować na torach I ligi. - Jestem jak stare wino i z roku na rok staję się lepszym zawodnikiem - śmieje się Zetterstroem. - Oczywiście, nie da się ukryć, ile mam lat, ale patrząc na moje wyniki, widać, że wciąż jestem dobry w tym co robię. Nie mam zatem powodów, by martwić się o swój wiek - mówi Szwed w wywiadzie udzielonym oficjalnemu serwisowi internetowemu Startu.

Mimo zmiany barw klubowych Zetterstroem nie zrywa swoich więzi z Gdańskiem, w którym kupił sobie mieszkanie. W Gnieźnie spotka również byłego kolegę z zespołu Adama Skórnickiego, z którym startował w Wybrzeżu w sezonie 2009.