Piotr Świderski z Lotosu Wybrzeże Gdańsk: To będzie charakterny zespół

W przyszłym sezonie drużyna Lotosu Wybrzeże Gdańsk będzie beniaminkiem Speedway Ekstraligi. Nowym zawodnikiem Wybrzeża został w środę Piotr Świderski, który nad morze przeniósł się z Betardu Sparty Wrocław
Miniony sezon nie był szczęśliwy dla Świderskiego. W sierpniowym spotkaniu Betardu z Unibaksem Toruń Świderski po starciu z Chrisem Holderem uległ bardzo groźnej kontuzji. Zawodnik doznał skomplikowanego złamania nogi oraz żeber. Od tamtego czasu zawodnik dochodzi do pełni sprawności, jednak na początku sezonu powinien być gotowy do jazdy. - Kontuzja była paskudna, ale spora część tego co najgorsze jest już za mną. We Wrocławiu poskładali mi nogę, teraz jestem w trakcie rehabilitacji. Normalnie żużlowiec zaczyna przygotowania do sezonu w grudniu. Mi ten okres trochę się przesunie, ale pamiętajmy, że rehabilitacja polega na czynnych ćwiczeniach. Jestem dobrej myśli i wierzę, że z moim nowym klubem zrobimy w tym sezonie dobry wynik - mówi Świderski portalowi trojmiasto.pl.

Świderski obok Tomasza Chrzanowskiego, Maksima Bogdanowa i Nickiego Pedersena jest nową twarzą w Wybrzeżu. Na co zdaniem 28-letniego żużlowca stać będzie gdańską drużynę? - Jest spory potencjał, bez wątpienia mogę powiedzieć, że będzie to charakterny zespół. Na pewno będzie nam ciężko, bo to jest ekstraliga, ale liczę na naszą ambicję. Większość chłopaków znam dobrze, w końcu jeżdżę na żużlu nie pierwszy rok. Na przykład z Pedersenem startowałem w jednym zespole w Szwecji przez dwa lata - podkreśla Świderski. Oprócz startów w Wybrzeżu, zawodnik będzie jeździł jeszcze w ligach szwedzkiej i angielskiej.