Żużlowiec Lotosu Wybrzeże Gdańsk Nicki Pedersen rezygnuje ze startów w lidze angielskiej

W sezonie 2012 Nicki Pedersen będzie startował tylko w trzech ligach. Duńczyk z Lotosu Wybrzeże Gdańsk zrezygnował bowiem z jazdy w angielskiej Elite League.
W ubiegłym sezonie były mistrz świata startował w zespole Peterborough Panters. W przyszłym miał reprezentować barwy King's Lynn, w którym jeździł już w 2003 roku. Ostatecznie jednak rozmowy kontraktowe między klubem a Pedersenem zakończyły się fiaskiem. Jak podkreślał żużlowiec, bardzo zależało mu na startach w King's Lynn, ze względu na możliwość przygotowania się na tamtejszym torze do występów w przyszłorocznym cyklu Grand Prix. Na przeszkodzie stanął jednak niekorzystny terminarz.

- W Elite League jest po prostu za dużo spotkań, dlatego pogodzenie jazdy w Anglii z innymi moimi startami w sezonie 2012 jest niemożliwe - poinformował Pedersen za pośrednictwem swojej strony internetowej.

W 2012 roku Duńczyk startował więc będzie w trzech ligach: w duńskiej w drużynie Holsted, w szwedzkiej w Vargarnie i w polskiej ekstralidze w Lotosie Wybrzeże Gdańsk.