Żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk Piotr Świderski oraz Krystian Pieszczek w kadrze Polski

Selekcjoner Marek Cieślak ogłosił kadrę Polski seniorów i juniorów na sezon 2012. Wśród wybrańców Cieślaka znaleźli się dwaj żużlowcy Wybrzeża Piotr Świderski i Krystian Pieszczek
Szeroka kadra Cieślaka liczy 12 seniorów i 15 młodzieżowców. Tak duża liczba zawodników powołanych do reprezentacji to powód dużej ilości imprez, w których starować będą biało-czerwoni.

- Tak naprawdę szykujemy aż trzy zespoły. Poza tym, że najlepsi jeżdżą w Grand Prix, to jest oczywiście Drużynowy Puchar Świata, kadra juniorska do lat 21, ale i do lat 19. Kadra młodzieżowców jest w tej chwili wymieszana i nie ma wyszczególnienia, że ten, kto nie ukończył 19 lat nie może startować w DMŚJ, bo przecież może. Musi mieć tylko odpowiednią sportową formę - mówi Cieślak na łamach portalu polskizuzel.pl.

Jak podkreśla selekcjoner reprezentacji, ogłoszony skład kadry nie jest jeszcze kompletny i może ulec modyfikacjom.

- Chcę zaznaczyć, że jeśli kogoś nie ma w opublikowanych już kadrach, to nie przekreśla jego szans w występach w wszelakich eliminacjach, czy nawet w reprezentacji. Jeśli będzie dobrze spisywał się w sezonie, to oczywiście zostanie dostrzeżony. Dlatego nie chcę, żeby ktoś z aspiracjami myślał, że ma rok stracony, bo tak nie jest - podkreśla Cieślak.Na razie w kadrze znalazło się miejsce dla dwóch żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk. Powołania otrzymali Świderski i Pieszczek. Na razie nie wezmą oni jednak udziału w zgrupowaniu kadry, które rozpocznie się w niedzielę w Szklarskiej Porębie.

Kadra seniorów reprezentacji Polski: Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Janusz Kołodziej, Krzysztof Kasprzak, Adrian Miedziński, Grzegorz Walasek, Rune Holta, Piotr Świderski, Sebastian Ułamek, Tomasz Gapiński, Krzysztof Buczkowski.

Kadra juniorów: Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki, Piotr Pawlicki, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Kacper Gomólski, Emil Pulczyński, Adrian Cyfer, Tobiasz Musielak, Szymon Woźniak, Oskar Fajfer, Mikołaj Curyło, Kamil Adamczewski, Krystian Pieszczek, Patryk Malitowski.