Bogaty program zajęć żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie

19 lutego żużlowcy Lotosu Wybrzeże rozpoczną tygodniowe zgrupowanie w Szklarskiej Porębie. Będą na nim obecni nie tylko zawodnicy pierwszego zespołu, ale również młodzież posiadająca licencję oraz dwóch szkółkowiczów gdańskiego klubu
Co będą robić podczas obozu żużlowcy Lotosu Wybrzeże?

- W Szklarskiej Porębie uświadomimy sobie jeszcze raz po co jesteśmy w klubie, jakie mamy cele, jaką mamy drużynę i do czego dążymy - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl trener Lotosu Wybrzeże Stanisław Chomski. - Porozmawiamy też na temat przygotowania toru, logistyki treningów oraz meczów ligowych, a także wielu spraw organizacyjnych. Do tego naocznie przekonam się jak zawodnicy przepracowali okres przygotowawczy. Będzie dużo zajęć wytrzymałościowo-szybkościowych na bazie ćwiczeń z elementami zawierającymi zaburzoną równowagę w cyklach nierytmicznych. Będzie też psycholog, który da parę wskazówek mogących wpłynąć na wynik sportowy. Zawodnicy będą mogli podjąć z nim indywidualną współpracę - podkreślił Chomski.

Trenera gdańskiego zespołu cieszy się również, że do zdrowia doszli już wszyscy kontuzjowani w poprzednim sezonie zawodnicy.

- Na pewno będziemy podchodzić z większym respektem i z większą uwagą do Piotrka Świderskiego. Zwrócimy też uwagę na tematy żywienia, odnowy biologicznej, wspomagania się w okresie startowym - zaznaczył Chomski.