Żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk rozpoczęli obóz w Szklarskiej Porębie

W niedzielę żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk wyjechali na obóz do Szklarskiej Poręby, gdzie przebywać będą do końca tygodnia. Uczestniczyć w nim będą wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu oraz dwóch szkółkowiczów.
Do Szklarskiej Poręby pojechali następujący żużlowcy: Nicki Pedersen, Thomas H. Jonasson, Maksim Bogdanow, Piotr Świderski, Tomasz Chrzanowski, Kamil Brzozowski (seniorzy), Marcel Szymko, Krystian Pieszczek, Krzysztof Wittstock, Patryk Beśko (juniorzy) oraz dwóch szkółkowiczów Kamil Matyjas i Dominik Kossakowski, którzy przygotowują się do egzaminu na licencję żużlową.

- Na obozie w Szklarskiej Porębie uświadomimy sobie jeszcze raz po co jesteśmy w klubie, jakie mamy cele, jaką mamy drużynę i do czego dążymy - mówi trener Stanisław Chomski. - Porozmawiamy też na temat przygotowania toru, logistyki treningów oraz meczów ligowych, a także wielu spraw organizacyjnych. Do tego naocznie przekonam się jak zawodnicy przepracowali okres przygotowawczy. Będzie dużo ćwiczeń wytrzymałościowo-szybkościowych na bazie ćwiczeń z elementami zawierającymi zaburzoną równowagę w cyklach nierytmicznych. Będzie też psycholog, który da parę wskazówek mogących wpłynąć na wynik sportowy. Zawodnicy będą mogli podjąć z nim indywidualną współpracę - podkreśla szkoleniowiec.