Żużlowiec Lotosu Wybrzeże Gdańsk Tomasz Chrzanowski: Miło, że koledzy wybrali mnie na kapitana

Żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk przez kilka ostatnich lat ?żeglowali? po polskich torach pod wodzą Magnusa Zetterstroema. Po odejściu Szweda nowym kapitanem zespołu został Tomasz Chrzanowski.
O wyborze "Chrzanka" w demokratycznym głosowaniu, które odbyło się podczas trwającego zgrupowania w Szklarskiej Porębie, zadecydowali koledzy z zespołu.

- Jest mi z tego powodu bardzo miło. To dla mnie dodatkowa motywacja, na ile będę mógł, na tyle będę pomagał - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl nowy kapitan zespołu.

Według Chrzanowskiego, atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, a wspólny wyjazd do Szklarskiej Poręby znacznie w tym pomógł (byli na nim obecni wszyscy zawodnicy, choć Nicki Pedrsen oraz Thomas H. Jonasson ze względu na inne obowiązki wyjechali po kilku dniach)

- Na pewno taki wyjazd i pobyt integruje zespół. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że cieszę się że mogę uczestniczyć w tym obozie. Na pewno in plus zaskoczył nas swoją obecnością Nicki Pedersen, który pokazał że jest w formie. Można było się z nim porównać. Atmosfera jest dobra, a najważniejsze jest to aby drużyna stanowiła monolit - podkreślił Chrzanowski. - Intensywność treningów jest zwiększana i z końcówką tygodnia czuć zmęczenie coraz bardziej. Każdy dzień jest wypełniony, trzeba szybko się przebierać. Jemy posiłek, mamy chwilę na regenerację i idziemy na kolejne zajęcia. Na obozie będziemy do soboty, kiedy to rozjedziemy się do domów po porannych biegach i po śniadaniu - podsumował Chrzanowski.