Żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk wracają na tor

W poniedziałek ok. godz. 15 rozpocznie się pierwszy tegoroczny trening żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk na stadionie przy Długich Ogrodach. Z podstawowych zawodników zespołu zabraknie tylko Duńczyka Nicki Pedersena oraz Łotysza Maksima Bogdanowa.
- Pogoda w ostatnich dniach sprzyjała, tor jest gotowy do jazdy, czas więc na pierwsze treningi - mówi trener Lotosu Wybrzeże Stanisław Chomski. Według jego zapewnień w poniedziałek w Gdańsku trenować będą m.in. Tomasz Chrzanowski, Piotr Świderski, Thomas H.Jonasson, Marcel Szymko oraz Krystian Pieszczek. Z podstawowych zawodników zabraknie tylko Pedersena, który przebywa obecnie w Anglii oraz trenującego w Chorwacji Bogdanowa.

- Myślę, że wyjedziemy na tor ok. godz. 15, oczywiście jeśli nagle nie nastąpi jakieś załamanie pogody, ale no to się nie zanosi. Dobrze, że w końcu będziemy mogli potrenować na swoim stadionie - podkreśla trener Chomski.

Już na najbliższy weekend żużlowcy Lotosu Wybrzeże mają zaplanowane pierwsze sparingi z GTŻ Grudziądz - w sobotę na wyjeździe i w niedzielę w Gdańsku (godz. 15).