Pierwszy sparing żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk

W sobotę oraz niedzielę na stadionie przy Długich Ogrodach odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody żużlowe w Gdańsku. Najpierw turniej par, a dzień później sparing Lotosu Wybrzeże z GTŻ Grudziądz.
Pierwotnie w ten weekend oba zespoły miały się spotkać ze sobą dwukrotnie - w sobotę w Grudziądzu i w niedzielę w Gdańsku. Jednak kierownictwo GTŻ odwołało zawody w Grudziądzu ze względu na zły stan toru, a także problemy związane z awarią prądu na stadionie.

W tej sytuacji trener Stanisław Chomski postanowił, że w sobotę w Gdańsku odbędzie się towarzyski turniej par. Wystartuje w nich dziewięciu żużlowców Lotosu Wybrzeże oraz Daniel Jeleniewski (LKŻ Lublin). Pary: Maksim Bogdanow - Patryk Beśko, Tomasz Chrzanowski - Krystian Pieszczek, Thomas H. Jonasson - Krzysztof Wittstock, Kamil Brzozowski - Cyprian Szymko i Marcel Szymko - Jeleniewski. Początek zawodów o godz. 15, wstęp wolny.Z kolei w niedzielę zgodnie z planem Lotos Wybrzeże zmierzy się w pierwszym tegorocznym sparingu z GTŻ. W gdańskim zespole zabraknie Duńczyka Nicki Pedersena oraz Piotra Świderskiego, który co prawda już trenuje na gdańskim torze, ale wciąż jeździ asekuracyjnie. Zawodnik cały czas odczuwa skutki paskudnej kontuzji, której uległ jeszcze w poprzednim sezonie (skomplikowane złamanie nogi). W zespole z Grudziądza pojawią się m.in. Peter Ljung, Davey Watt oraz Andrij Karpow. Początek o godz. 15, wstęp za okazaniem programu meczowego w cenie 10 zł.

Zgłoszone składy

Lotos Wybrzeże: 9. Thomas H. Jonasson, 10. Krzysztof Wittstock, 11. Maksim Bogdanow, 12. Patryk Beśko, 13.Tomasz Chrzanowski, 14. Krystian Pieszczek, 15. Marcel Szymko.

GTŻ: 1. Peter Ljung, 2. Karol Szychowski, 3. Andriej Karpow, 4. Davey Watt, 5. Norbert Kościuch, 6. Łukasz Cyran, 7. Adrian Osmólski.