W sobotę i niedzielę kolejne sparingi żużlowców Lotosu Wybrzeże. Znamy skład gdańszczan

W najbliższy weekend podopieczni Stanisława Chomskiego dwukrotnie zmierzą się w meczach sparingowych ze Stalą Gorzów - w sobotę na wyjeździe w niedzielę na stadionie przy Długich Ogrodach. Znane są już składy obu zespołów na te spotkania.
W zespole Lotosu Wybrzeże w obu spotkaniach zabraknie Nicki Pedersena oraz Piotra Świderskiego. Duńczyk co prawda w piątek pojawi się w Gdańsku na oficjalnej prezentacji zespołu, która odbędzie się na stadionie przy Długich Ogrodach (początek, godz. 19), ale w sparingach nie wystąpi. W sobotę ma bowiem zaplanowany start w memoriale Alfreda Smoczyka w Lesznie, a już w niedzielę wylatuje do Nowej Zelandii, gdzie 31 marca odbędą się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix. Z kolei Świderski wciąż odczuwa skutki kontuzji i póki co nie jest zdolny do jazdy.

W zespole Lotosu Wybrzeże w składzie pojawi się za to Renat Gafurow, który formalnie wciąż jest zawodnikiem gdańskiej drużyny, ale nie ma szans na starty w jej barwach w sezonie 2012. Wakat pod numerem 2 uzupełni ktoś z trójki Kamil Brzozowski, Patryk Beśko lub Krzysztof Wittstock.

Sobotnie spotkanie w Gorzowie rozpocznie się o godz. 16, niedzielny rewanż w Gdańsku o godz. 15 (wstęp na program meczowy w cenie 10 zł).

Zgłoszone składy na mecz w Gorzowie

Stal: 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Matej Zagar, 12. Niels Kristian Iversen, 13. Artur Mroczka, 14. Adrian Cyfer, 15. Bartosz Zmarzlik.

Lotos Wybrzeże: 1. Thomas H. Jonasson 2. -, 3. Maksim Bogdanow, 4. Renat Gafurow, 5. Tomasz Chrzanowski, 6. Marcel Szymko, 7. Krystian Pieszczek.

ZOBACZ 11 NAJWIĘKSZYCH SENSACJI PUCHARU POLSKI [RANKING]