W piątek prezentacja żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk. Będzie wiele atrakcji

W piątek o godz. 19, na stadionie przy ul. Długie Ogrody odbędzie się przedsezonowa prezentacja żużlowców Lotosu Wybrzeże. Będą na niej obecni wszyscy zawodnicy gdańskiego zespołu z Nicki Pedersenem na czele, a organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji.
W prezentacji wezmą udział wszyscy zawodnicy z szerokiej kadry zespołu: oprócz Pedersena będą to Tomasz Chrzanowski, Piotr Świderski, Thomas H. Jonasson, Kamil Brzozowski, Krystian Pieszczek, Marcel Szymko, Renat Gafurow, Krzysztof Wittstock oraz Patryk Beśko. Oczywiście obecny będzie również trener drużyny Stanisław Chomski.

Impreza będzie miała efektowną oprawę.

- Przewidzieliśmy nieco pirotechniki w postaci kilkudziesięciu rac świetlnych, które w trakcie imprezy wykorzystają nasi kibice i grę świateł. Na murawie zostaną ustawione dwa ekrany, na których wyświetlać będziemy między innymi profile zawodników, a prezentację poprowadzi znany dziennikarz Piotr Olkowicz - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl rzecznik prasowy klubu Grzegorz Rogalski.

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! +1? »


- Żużlowcy na torze pojawiać się będą w pojedynkę, a każdemu z nich towarzyszył będzie podkład muzyczny wybrany przez danego zawodnika. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie pokazowy turniej "jeden na jednego", do którego pary wyłonione zostaną w drodze losowania - dodaje Rogalski.

Przewidziano również niespodzianki dla fanów.

- Dla pierwszych pięciuset kibiców, którzy przyjdą na prezentację, klub przygotował 500 sztuk koszulek z klubowymi motywami. Poza tym fani będą mieli możliwość wygrania karnetu czy oficjalnych replik piłek meczowych Euro 2012 Tango12 - podkreśla Rogalski.

Kibice będą mieli też okazję na bezpośredni kontakt z zawodnikami. Będzie to jednak możliwe dopiero po zakończeniu oficjalnej imprezy, czyli po zaprezentowaniu całego składu i wspomnianego turnieju.

Prezentacja zainauguruje również obchody jubileuszu 60-lecia żużla w Gdańsku pod szyldem Wybrzeża.

- Z tej okazji podczas prezentacji przewidzieliśmy m.in. wręczenie pierwszych statuetek przygotowanych z tej okazji. Uhonorujemy nimi trzy osoby - zawodników i działaczy, ale ich nazwiska kibice poznają dopiero podczas prezentacji - zakończył Rogalski.