Niewesołe wieści dla Lotosu Wybrzeże Gdańsk. Thomas H. Jonasson ze złamaną ręką

Pechowo zakończył się dla Thomasa H. Jonassona sparingowy mecz Lotosu Wybrzeże Gdańsk ze Stalą Gorzów. Jeżdżący w barwach Lotosu Wybrzeże Szwed w swoim trzecim starcie upadł i doznał złamania ręki w nadgarstku
Jak informuje oficjalna strona szwedzkiego żużlowca kontuzja oznaczać będzie dla niego co najmniej dwa tygodnie przerwy startach. To zła informacja dla gdańskiej drużyny, bowiem 9 kwietnia ruszają w Polsce rozgrywki ligowe. Tym samym Lotos Wybrzeże w inaugurującym ENEA Speedway Ekstraligę spotkaniu z PGE Marmą Rzeszów będzie musiał radzić sobie bez Jonassona.

Brak Szweda to nie jedyne osłabienie drużyny Stanisława Chomskiego. Wydaje się, że na pierwszy mecz sezonu do pełni sprawności nie powróci także Piotr Świderski, który cały czas przechodzi rehabilitację kontuzjowanej jeszcze w połowie ubiegłego sezonu nogi.

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »


Najprawdopodobniej w miejsce Jonassona i Świderskiego w składzie gdańszczan na mecz z PGE Marmą pojawią się Renat Gafurow i Kamil Brzozowski. Niewykluczone, że trener Lotosu Wybrzeże zdecyduje się jednak na zastosowanie zastępstwa zawodnika.

O tym jak gdańska drużyna radzi sobie bez Jonassona i Świderskiego gdańscy kibice będę mogli przekonać się w niedzielę o godz. 15. Na torze przy ul. Długie Ogrody gdańszczanie zmierzą się w rewanżowym pojedynku ze Stalą Gorzów. W sobotnim meczu Lotos Wybrzeże uległ brązowym medalistom poprzedniego sezonu 26:64.