Lotos Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów 40:49. Plaga kontuzji w gdańskiej drużynie

W weekendowych spotkaniach sparingowych żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk dwukrotnie wyraźnie przegrali ze Stalą Gorzów. Martwią jednak nie tyle wyniki podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego, co liczba kontuzji w gdańskiej drużynie
Przed dwumeczem ze Stalą na liście zawodników niezdolnych do jazdy widniało tylko nazwisko Piotra Świderskiego. Żużlowiec, którego kreowano na krajowego lidera Lotosu Wybrzeże w dalszym ciągu przechodzi rehabilitację kontuzjowanej jeszcze w ubiegłym sezonie nogi i wielce wątpliwe, by zdążył dojść do pełni sprawności przed inauguracyjnym spotkaniem ENEA Speedway Ekstraligi z PGE Marmą Rzeszów. Po sobotnim spotkaniu do grona kontuzjowanych dołączył Thomas H. Jonasson, który w Gorzowie w jednym z biegów upadł i doznał urazu ręki. Pierwsze diagnozy mówiły o złamanym nadgarstku, ale prawdopodobnie skończyło się "tylko" na odprysku kości. Tak czy inaczej, ręka Szweda została umieszczona w gipsie, co dla samego zawodnika oznacza co najmniej dwa tygodnie przerwy w startach. Tym samym także Jonassona zabraknie w składzie na mecz z PGE Marmą. Nie w pełni sił jest również Krystian Pieszczek, który w niedzielę narzekał na ból biodra, ale w jego przypadku występ 9 kwietnia jest raczej niezagrożony.

Na pechu kolegów skorzystać może Renat Gafurow, który początkowo miał pełnić rolę rezerwowego. W meczu w Gorzowie Gafurow był z sześcioma punktami najlepiej punktującym żużlowcem zespołu. Jeszcze lepiej było w niedzielę w Gdańsku, gdzie Rosjanin wywalczył 10 punktów i był obok Maksima Bogdanowa najlepszym zawodnikiem Lotosu Wybrzeże. Nie ustępował im Tomasz Chrzanowski, który zdobył dziewięć punktów. To jednak nie wystarczyło na pozbawiony dziur w składzie zespół Stali. Klasą samą dla siebie był Krzysztof Kasprzak, który zarówno w Gorzowie, jak i w Gdańsku zdobył komplety punktów. Wtórowali mu skuteczni Niels Kristian Iversen i Matej Zagar

Lotos Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów 40:49.

Lotos Wybrzeże: Jonasson z/z, Gafurow 10 (1,3,1,2,3) , Bogdanow 13 (2,2,1,3,2,3), Brzozowski 6 (1,0,d,2,2,1), Chrzanowski 9 (2,1,1,2,1,2), Szymko 0 (0,d,d,0,0,0), Pieszczek 2 (2)

Stal: Kasprzak 12 (3,3,3,3), Mroczka 2 (0,1,1,d), Zagar 9 (3,3,3), Iversen 10 (d,2,2,3,d,3), Jensen 5 (2,2,d,d,1), Cyfer 4 (1,d,1,0,2), Zmarzlik 7 (3,3,1)

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »