Ostatnie przedsezonowe sparingi żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk. Rywalem Start Gniezno

Żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk czekają w ten weekend ostatnie przedsezonowe sparingi. Podopieczni Stanisława Chomskiego dwukrotnie zmierzą się z I-ligowym Startem Gniezno: w sobotę w Gdańsku, a w niedzielę w Gnieźnie.
Oba zespoły wystąpią w tych meczach w mocno osłabionych składach. W zespole Lotosu zabraknie Nicki Pedersena (w sobotę nad ranem rozpocznie w Nowej Zelandii rywalizację w zawodach z cyklu Grand Prix), Thomasa H. Jonassona (dochodzi do siebie po upadku, który miał miejsce w miniony weekend w sparingu ze Stalą Gorzów) oraz Piotra Świderskiego (wciąż przechodzi rehabilitację).Z kolei w ekipie z Gniezna nie zobaczymy Bjarne Pedersena, Antonio Lindbaecka, Scotta Nichollsa oraz Adama Shieldsa. Możliwy jest natomiast występ Magnusa Zetterstroema, którego nie ma w awizowanych składach.

Sobotni mecz w Gdańsku rozpocznie się o godz. 15 (wstęp za okazaniem programu meczowego w cenie 10 zł), na tą samą godzinę zaplanowano niedzielny rewanż w Gnieźnie.

Składy zgłoszone na sobotę:

Lotos Wybrzeże Gdańsk: 9. Tomasz Chrzanowski, 10. Kamil Brzozowski, 11. Renat Gafurov, 12. Patryk Beśko, 13. Maksim Bogdanow, 14. Marcel Szymko, 15. Krystian Pieszczek.

Lechma Start Gniezno: 1. Adam Skórnicki, 2. Christian Ago, 3. Marcin Jędrzejewski, 4. Mariusz Puszakowski, 5. Oskar Fajfer, 6. Maciej Fajfer, 7. Wojciech Lisiecki.