Lotos Wybrzeże Gdańsk. Nicki Pedersen trzeci w Nowej Zelandii. W Gdańsku sparing odwołany

Nicki Pedersen z Lotosu Wybrzeże Gdańsk świetnie zainaugurował starty w tegorocznym cyklu Grand Prix. Na torze w Nowej Zelandii był trzeci. Tymczasem w Gdańsku nie dojdzie do planowanego na sobotnie popołudnie meczu sparingowego z Lechmą Start Gniezno
Duńczyk, który przed sezonem przeszedł do Lotosu Wybrzeże ze Stali Gorzów zapowiadał, że w 2012 roku zamierza ponownie włączyć się do walki o tytuł indywidualnego mistrza świata. Pierwszy krok uczynił w Nowej Zelandii, gdzie na torze w Auckland rozegrano pierwszą rundę tegorocznego cyklu Grand Prix. Duńczyk w fazie głównej turnieju zdobył dziewięć punktów i zdołał awansować do półfinału. W biegu półfinałowym Pedersen przyjechał do mety za plecami Jarosława Hampela i dzięki temu zapewnił sobie udział w wielkim finale. W nim musiał ponownie uznać wyższość Hampela i zwycięzcy całego turnieju Grega Hancocka. Czwarte miejsce w finale zajął Jason Crump. Kolejny turniej Grand Prix odbędzie się 28 kwietnia na torze w Lesznie.

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »


Nie odbędzie się natomiast zaplanowane na sobotę na godz. 15 spotkanie sparingowe żużlowców Lotosu Wybrzeże z Lechmą Start Gniezno. - Mecz został odwołany z powodu mroźnej pogody i opadów - wyjaśnił rzecznik prasowy gdańskiego klubu Grzegorz Rogalski. Jeśli pogoda pozwoli oba zespoły zmierzą się ze sobą na torze w Gnieźnie. W Gdańsku, jak na razie, nie planują kolejnych spotkań sparingowych przed inauguracją ENEA Speedway Ekstraligi 9 kwietnia z PGE Marmą Rzeszów.