Żużlowiec Lotosu Wybrzeże Gdańsk Nicki Pedersen najlepszym zawodnikiem ENEA Ekstraligi

Żużlowiec Lotosu Wybrzeże Gdańsk Nicki Pedersen jest po 4. kolejkach najlepszym zawodnikiem ENEA Ekstraligi pod względem średniej biegopunktowej. Pozostali zawodnicy gdańskiego zespołu zajmują miejsca poza pierwszą 30.
Pedersen w ostatnim meczu z Beteradem Wrocław (przegranym przez Lotos Wybrzeże 38:52) zdobył aż 17 punktów w sześciu biegach, dzięki czemu w klasyfikacji indywidualnej ENEA Ekstraligi awansował z 4. na 1. miejsce. Jego aktualna śr. biegopunktowa to 2,62 (w sumie zdobył 63 punkty w 24 biegach). Na 2. miejscu znajduje się aktualny mistrz świata Greg Hancock (2,60), a na 3. rewelacja sezonu, młodzieżowiec Stelmetu Falubaz Zielona Góra, Patryk Dudek (2,56).

Aby znaleźć kolejnych zawodników Lotosu Wybrzeże w klasyfikacji trzeba zejść mocno w jej dół. Na 34. miejscu znajdujemy Thomasa H. Jonassona (1,64), na 48. miejscu Tomasza Chrzanowskiego (1,25), na 50. miejscu Krystiana Pieszczka (1,18), na 57. miejscu Maksima Bogdanowa (0,93), a na 64. miejscu Marcela Szymko (0,45). Niesklasyfikowani (za mało biegów) są z kolei Renat Gafurow (1,33) oraz najsłabszy jak do tej pory zawodnik zespołu Kamil Brzozowski, którego średnia to zaledwie 0,17 pkt/bieg (wywalczył jeden punkt w sześciu wyścigach).

Kto w Lotosie Wybrzeże zawodzi najbardziej?Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


W niedzielę żużlowcy Lotosu Wybrzeże (obecnie zajmują w tabeli ENEA Ekstraligi przedostatnie 9. miejsce) będą mieli szanse aby odnieść drugie zwycięstwo w sezonie. Ich rywalem na stadionie przy Długich Ogrodach będzie Dospel Włókniarz Częstochowa. Początek meczu o godz. 17.