Piotr Świderski z Lotosu Wybrzeże Gdańsk wraca na tor. Pojedzie już w niedzielę?

Żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk czeka w niedzielę trudna przeprawa. Zespół beniaminka gościć będzie bowiem lidera ENEA Ekstraligi, Azoty Tauron Tarnów. W osiągnięciu dobrego wyniku ma pomóc gdańszczanom powrót Piotra Świderskiego.
Świderski, obok Nicki Pedersena i Thomasa H. Jonassona, miał być w tym sezonie jednym z liderów Lotosu Wybrzeże. Tymczasem polski żużlowiec jak dotąd nie wyjechał jeszcze na tor w meczu ligowym. Wszystkiemu winna była ciężka kontuzja, którą odniósł jeszcze w poprzednim sezonie oraz przedłużająca się rehabilitacja.

Nieoczekiwanie jednak Świderski pojawił się w awizowanych składach na niedzielny mecz z Azotami Tauron. Od razu rzucony został więc na głęboką wodę, bo zespół z Tarnowa to obecnie lider ENEA Ekstraligi, w którego składzie jeździ w dodatku dwóch indywidualnych mistrzów świata - Greg Hancock i Maciej Janowski. W dodatku jednym z zawodników gości jest Słowak Martin Vaculik, który gdański tor zna od podszewki, bo jeździł dla Lotosu Wybrzeże w 2009 roku. I jest w świetnej formie, bo w swoim debiutanckim starcie na Grand Prix Polski (w Gorzowie Wielkopolskim) odniósł zwycięstwo.

Jeśli Świderski wystąpi w niedzielnym meczu, to pojedzie w parze z Thomasem H. Jonassonem. Początek spotkania o godz. 17.

Azoty Tauron Tarnów: 1. Greg Hancock, 2. Dawid Lampart, 3. Martin Vaculik, 4. Leon Madsen, 5. Janusz Kołodziej, 6. Maciej Janowski. Lotos Wybrzeże Gdańsk: 9. Thomas H. Jonasson, 10. Piotr Świderski, 11. Maksims Bogdanovs, 12. Zbigniew Suchecki, 13. Nicki Pedersen, 14. Marcel Szymko.