Dobra informacja dla Lotosu Wybrzeże Gdańsk. Maksim Bogdanow bez złamań

?Tylko? potłuczeniami zakończyła się dla Maksima Bogdanowa kraksa, w której uczestniczył podczas meczu Lotosu Wybrzeże Gdańsk z Unią Leszno. Choć wypadek wyglądał dramatycznie, to Łotysz wyszedł z niego praktycznie bez szwanku
Do zdarzenia doszło w trzecim biegu niedzielnego meczu Lotosu Wybrzeże z Unią. Jadący na drugiej pozycji Bogdanow na drugim wirażu pierwszego okrążenia zawadził motocyklem o dmuchaną bandę i upadł na tor. Tak nieszczęśliwie, że wprost pod nadjeżdżającego drugiego żużlowca Lotosu Wybrzeże Piotra Świderskiego. Ten, nie mając możliwości ominięcia kolegi z drużyny, z całym impetem wjechał w plecy Bogdanowa. Uderzenie było tak silne, że Łotysz na chwilę stracił przytomność, a po jej odzyskaniu narzekał na silny ból ręki i kolana oraz kłopoty z oddychaniem.

Żużlowiec natychmiast przetransportowany został do szpitala z podejrzeniem złamania nogi. Na szczęście dla Bogdanowa, pierwsze diagnozy okazały się mylne i po wykonaniu kompleksowych badań u zawodnika wykluczono poważną kontuzję.

To dobra wiadomość dla trenera Lotosu Wybrzeże Stanisława Chomskiego. Przy obecnym stanie kadry gdańskiego zespołu kolejna kontuzja ograniczyłaby pole manewru szkoleniowcowi gdańszczan do absolutnego minimum. Przypomnijmy, że po długotrwałym urazie do formy wraca Świderski, a w minionym tygodniu w meczu ligi szwedzkiej groźny upadek miał Thomas H. Jonasson. Szwed doznał kontuzji dłoni i nie mógł wystąpić w niedzielnym meczu przeciwko Unii.

Bogdanow to ważne ogniwo Lotosu Wybrzeże? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »