Thomas Jonasson pojedzie w meczu Lotosu Wybrzeże Gdańsk ze Spartą Wrocław

Szwedzki żużlowiec, który ostatnio miał przerwę z powodu kontuzji, pojawił się w zapowiadanym składzie Lotosu Wybrzeże Gdańsk na niedzielny mecz z Betardem Sparta Wrocław. Po udanym występie w Częstochowie miejsce Maksima Bogdanowa ponownie zajmie Renat Gafurow.
W niedzielę gdańszczanie podejmować będą Spartę, z którą we Wrocławiu przegrali 38:52. Jeżeli myślą jeszcze o uniknięciu walki o utrzymanie, koniecznie muszą wygrać za trzy punkty - czyli więcej niż 14 punktami. Nie będzie to łatwe.

Drużynie z Gdańska pomoże już Jonasson, który doznał kontuzji w meczu ligi szwedzkiej. Wydawało się, że będzie pauzował dłużej, ale w niedzielę ma już wspomóc zespół.

Wobec absencji Bogdanowa po raz trzeci w sezonie w Lotosie Wybrzeże pojedzie Gafurow, który obok Nickiego Pedersena był najjaśniejszą postacią gdańszczan w ostatnim meczu w Częstochowie.

Betard Sparta Wrocław: 1. Tomasz Jędrzejak, 2. Dennis Andersson, 3. Fredrik Lindgren, 4. Tai Woffinden, 5. Sebastian Ułamek, 6. Patryk Malitowski.

Lotos Wybrzeże Gdańsk: 9. Thomas Jonasson, 10. Zbigniew Suchecki, 11. Renat Gafurow, 12. Piotr Świderski, 13. Nicki Pedersen, 14. Marcel Szymko.

Początek meczu w Gdańsku w niedzielę o godz. 17.30.