Mecz ostatniej szansy żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk podejmą w niedzielę Betard Sparta Wrocław i jeśli chcą jeszcze myśleć o uniknięciu baraży o utrzymanie muszą wygrać za trzy punkty. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.
Po 14. kolejkach zespół z Gdańska zajmuje w tabeli Enei Ekstraligi ostatnie 10. miejsce z czterema punktami straty do bezpiecznego 8. miejsca, które w tej chwili zajmuje właśnie Betard Sparta (między nimi jest jeszcze Dospel Włókniarz Czestochowa - 9 punktów). Aby zachować szanse na uniknięcie walki o utrzymanie podopieczni Stanisława Chomskiego muszą zdobyć w niedzielę trzy punkty (dwa za zwycięstwo plus jeden bonusowy), a więc wygrać minimum różnica piętnastu punktów. We Wrocławiu gospodarze wygrali bowiem 52:38.

Biorąc pod uwagę formę jaką prezentują w ostatnich meczach żużlowcy z Gdańska odrobienie strat z Wrocławia wydaje się mało prawdopodobne. Nadzieją może być ewentualny powrót do składu Thomasa H. Jonassona, który powoli dochodzi do zdrowia po upadku w Szwecji i jest szansa, że wystąpi w meczu z Betardem. Raczej zabraknie za to wciąż narzekającego na uraz Maksima Bogdanowa oraz fatalnie spisującego się w tym sezonie Tomasza Chrzanowskiego.

Biorąc pod uwagę słabą jazdę żużlowców Lotosu Wybrzeże w tym sezonie i spadającą z każdym meczem frekwencję na gdańskim stadionie zarząd klubu postanowił zmniejszyć ceny biletów na spotkanie z Betardem Spartą. Obowiązywać będą wyłącznie bilety ulgowe w cenie 20 zł (na sektory zielony, niebieski i żółty), natomiast na sektor czerwony (trybuna honorowa) bilety będą kosztować 30 zł. Bilety dziecięce na wszystkie sektory kosztować będą 8 zł. W celu zrekompensowania poniesionych wydatków dla wszystkich, którzy kupili całoroczne karnety, przed meczem w punkcie INFO przy głównej bramie wejściowej wydawane będą bezpłatne programy zawodów.

Zgłoszone składy

Lotos Wybrzeże: 9. Thomas H. Jonasson, 10. Zbigniew Suchecki, 11. Renat Gafurow, 12. Piotr Świderski, 13. Nicki Pedersen, 14. Marcel Szymko, 15. Krystian Pieszczek.

Betard Sparta Wrocław: 1. Tomasz Jędrzejak, 2. Dennis Andersson, 3. Fredrik Lindgren, 4. Tai Woffinden, 5. Sebastian Ułamek, 6. Patryk Malitowski.

Czy żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk stać na uniknięcie baraży? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »