Lotos Wybrzeże Gdańsk przed meczem o wszystko: Nie zostaje nic, tylko zap...ć

Jedynie trzy punkty zdobyte w meczu z Betardem Spartą Wrocław pozwolą żużlowcom Lotosu Wybrzeże Gdańsk myśleć o uniknięciu baraży. Gdańszczanie są mocno zmobilizowani przed niedzielnym meczem i chcą zmazać plamę po ostatnich koszmarnych występach
Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego po dwóch ostatnich porażkach z Unią Leszno i Dospelem Włókniarz Częstochowa spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznej ósmej lokaty, który uchroniłaby gdańszczan przed koniecznością jazdy w barażach o utrzymanie w ENEA Ekstralidze Lotosowi Wybrzeże brakuje czterech punktów. Trzy z nich żużlowcy znad morza mogą odrobić już w niedzielę, pod warunkiem, że pokonają Betard Spartę różnicą minimum 15 punktów. Wówczas będą mogli dopisać sobie dwa punkty za wygraną oraz punkt bonusowy.

Zadanie jest trudne, bo forma, jaką prezentują ostatnio żużlowcy Lotosu woła o pomstę do nieba. Dodatkowo przeciwko Betardowi nie będzie mógł pojechać Maksim Bogdanow, który wciąż odczuwa skutki upadku z meczu z Unią Leszno. W składzie ponownie zastąpi go Renat Gafurow, który obok Nickiego Pedersena był najlepszym zawodnikiem Wybrzeża w ubiegłotygodniowym meczu w Częstochowie. - Zrobimy sprzęt i będziemy się starać jechać jak najlepiej. Nic nie zostaje, tylko - brzydko mówiąc - trzeba zap...ć - przyznał Rosjanin w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl.

Pocieszeniem dla trenera Chomskiego może być powrót do zdrowia kontuzjowanego ostatnio Thomasa H. Jonassona. - Jestem dobrej myśli i wierzę, że Thomas pojedzie. Chcemy pokazać, że stać nas na więcej niż w ostatnich meczach. Fala krytyki, jaka na nas spadła, jest całkowicie zasłużona. Musimy się przełamać i wygrać to spotkanie, tym bardziej, że wrocławianie są naszym rywalem w walce o utrzymanie - mówi trener Chomski portalowi trojmiasto.pl. - Po meczu w Częstochowie użyłem mocnych słów wobec moich zawodników. Niektórzy zarzucają mi, że obniżam ich morale, ale po prostu powiedziałem prawdę, która wyszła w Częstochowie. Nie obrażamy się na siebie. W niedzielę zamierzamy pokazać, że nie wszystko jeszcze stracone - zaznacza Chomski.

Początek spotkania Lotos Wybrzeże Gdańsk - Betard Sparta Wrocław w niedzielę o 17.30.

Czy żużlowców z Gdańska stać jeszcze na uniknięcie baraży? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »