Lotos Wybrzeże Gdańsk - Betard Sparta Wrocław 47:42. Plan zrealizowany w połowie

Ponad miesiąc żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk musieli czekać na swoją kolejną wygraną w ENEA Ekstralidze. Gdańszczanie w niedzielę pokonali na własnym torze Betard Spartę Wrocław, ale zrealizowali tylko część zakładanego przed meczem scenariusza
Podopieczni Stanisława Chomskiego mieli w planach wygraną nad zespołem z Wrocławia co najmniej 15 punktami. Wówczas wywalczyliby punkt bonusowy za lepszy wynik w dwumeczu. Zakładany cel gdańszczanom udało się jednak zrealizować tylko w połowie. Bo o ile zwycięstwo Wybrzeża, mimo ambitnej jazdy wrocławian, nie pozostawało zagrożone, to już osiągnięcie wymarzonej wysokiej przewagi pozostawało jedynie w sferze niezrealizowanych marzeń.

Niezrealizowanych, bo choć żużlowcy Betardu kilkakrotnie dawali gdańszczanom szansę na powiększenie swojego prowadzenia, to gdańszczanie kompletnie nie potrafili ich wykorzystać. Tak było chociażby w biegu 11., w którym Tomasz Chrzanowski przez połowę dystansu jechał za Nickim Pedersenem, ale na ostatnich dwóch okrążeniach spadł na ostatnie miejsce. Podobna sytuacja wydarzyła się w wyścigu 13., kiedy podwójnego prowadzenia nie potrafił utrzymać Piotr Świderski. Oba te wyścigi zakończyły się remisami, a gdyby gdańszczanie wygrali te biegi po 5:1, wywalczenie bonusa byłoby całkiem realne.

Ostatecznie Lotos Wybrzeże musiał zadowolić się jedynie dwoma punktami za meczowe zwycięstwo, do którego gdańską drużynę poprowadził tradycyjnie bezbłędny Pedersen, wspierany przez Thomasa H. Jonassona i Renata Gafurowa.

Lotos Wybrzeże Gdańsk - Betard Sparta Wrocław 47:42

Lotos Wybrzeże: Jonasson 11 (3,3,2,3,0), Chrzanowski 2 (1,1,0,0), Gafurow 12 (3,1,2,3,3), Świderski 3 (2,0,1,0), Pedersen 15 (3,3,3,3,3), Szymko 1 (1,0,0), Pieszczek 3 (2,w,1,0)

Betard Sparta: Jędrzejak 7 (2,3,w,1,1), Andersson 7 (0,2,2,2,1), Lindgren 7 (0,1,3,1,2), Woffinden 5 (1,2,1,1), Ułamek 11 (2,2,3,2,2), Malitowski 5 (3,0,2), Dolny 0 (0,w,u)