Trener Lotosu Wybrzeże Gdańsk Stanisław Chomski: Nie trafiają do mnie tłumaczenia, że ktoś się stara

Żużlowcy Lotosu Wybrzeże Gdańsk w niedzielę odnieśli czwarte zwycięstwo w ENEA Ekstralidze. Gdańszczanie pokonali Betard Spartę Wrocław 47:42, jednak trener Wybrzeża Stanisław Chomski miał do swoich zawodników sporo pretensji
Planem, który gdańscy żużlowcy zakładali przed meczem z drużyną z Wrocławia było zwycięstwo różnicą przynajmniej 15 punktów. Wówczas Lotos Wybrzeże zdobyłby aż trzy punkty (dwa za zwycięstwo i jeden bonusowy za lepszy bilans dwumeczu), co zwiększyłoby szanse gdańszczan na zajęcie ósmego miejsca w tabeli i tym samym uniknięcie baraży o utrzymanie w ENEA Ekstralidze.

Żużlowcy Wybrzeża celu jednak nie zrealizowali. Głównie ze względu na błędy, jakie popełniali m.in. Piotr Świderski i Tomasz Chrzanowski. Obaj łatwo stracili drugie miejsca w 11. i 13. wyścigu i zamiast podwójnych zwycięstw gdańszczanie w tych biegach przywieźli tylko remisy. - Odnieśliśmy 11 zwycięstw indywidualnych, ale zabrakło drugiej linii - przyznał po meczu Chomski. - Oba zespoły wygrały podwójnie tylko dwa razy, większość biegów zakończyła się remisem. W 13. wyścigu wyszliśmy ze startu na 5:1, ale nie potrafiliśmy tego dowieźć. To jest dramat. Jeżeli wchodzi się w łuk wąsko, a wychodzi szeroko, to tak jest. Nie trafiają do mnie tłumaczenia, że się starało. Trzeba być zdecydowanym i obrać albo węższą, albo szerszą ścieżkę - podkreślił szkoleniowiec Lotosu Wybrzeże.

Mimo zwycięstwa żużlowcy z Gdańska wciąż są na ostatniej pozycji w tabeli. Ten fakt bardzo martwi trenera Wybrzeża. - Straciliśmy bonusy z drużynami z Częstochowy i Wrocławia, z którymi rywalizujemy o utrzymanie. W kontekście naszej przyszłości, tego punktu bonusowego z meczu z Betardem może nam zabraknąć - przyznał Chomski.

Lotos Wybrzeże utrzyma się w ENEA Ekstralidze? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »