Lotos Wybrzeże Gdańsk pojedzie w Rzeszowie, ale myślami będzie we Wrocławiu i Częstochowie

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Enea Ekstraligi żużlowcy Lotosu Wybrzeże pojadą w Rzeszowie już tylko o honor. Gdańszczanie myślami będą we Wrocławiu i Częstochowie, gdzie wyłoni się ich rywal w barażach o utrzymanie.
Przed ostatnią kolejką pierwszej części sezonu gdańszczanie wiedzą jedno - nie opuszczą już 10. miejsca w tabeli. Dlatego niedzielny mecz z PGE Marmą Rzeszów (godz. 18) nie ma dla nich żadnego znaczenia. Trzeba będzie za to skupić uwagę na torach w Częstochowie i Wrocławiu.

Na pierwszym z nich Dospel Włókniarz podejmie Unię Leszno (niedziela, godz. 17), na drugim Betard Sparta zmierzy się z Azotami Tauron Tarnów (także o godz. 17). Gdańszczan w tych starciach interesować będą wyniki gospodarzy. Dospel zajmuje obecnie 9. miejsce, a Betard 8. Różnica między nimi wynosi zaledwie jeden punkt. A drużyna, która zajmie 9. pozycję zmierzy się z Lotosem Wybrzeże w barażach o utrzymanie w ekstralidze.

Betard pozostanie na 8. miejscu, jeśli: - Dospel wygra za 3 pkt (częstochowianie pokonają Unię więcej niż 8 punktami), a wrocławianie wygrają z Azotami wyżej niż 32 punktami (co wydaje się mało realne),

- Dospel wygra za 2 pkt (8 punktami lub mniej), a Betard pokona Azoty,

- częstochowianie przegrają.

Przy równej liczbie punktów Dospelu i Betardu o 8. miejscu zadecyduje stosunek punktów zdobytych w meczach pomiędzy obiema drużynami. a w nim lepsi sa częstochowianie.

Na kogo więc lepiej trafić? Ostatnie dni pokazały, że na osłabiony Dospel. Wszystko przez kontuzję lidera częstochowian Kennetha Bjerre'a, który złamał nogę i w tym sezonie już nie pojedzie.

Mecze barażowe odbędą się 9 (Gdańsk) i 16 września. Przegrany zespół spadnie do I ligi, a zwycięzca pojedzie w kolejnym barażu, tym razem z wicemistrzem I ligi.

Lotos Wybrzeże po barażach utrzyma miejsce w ENEA Ekstralidze? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »