Tomasz Chrzanowski wraca do składu Lotosu Wybrzeże Gdańsk

Po spotkaniu z Betardem Sparta Wrocław, w którym Tomasz Chrzanowski wywalczył zaledwie dwa punkty, żużlowiec został odsunięty od składu i miał już w tym sezonie nie wystąpić w meczu Lotosu Wybrzeże Gdańsk. Niespodziewanie Chrzanowski znalazł się jednak w składzie gdańszczan na mecz z PGE Marmą Rzeszów
Chrzanowski pojedzie w Rzeszowie w miejsce Renata Gafurowa. Rosjanin poobijał się w meczu ligi angielskiej i postanowił zrezygnować ze startu w niedzielę. Gafurow ma być gotowy na czekające Lotos Wybrzeże spotkania barażowe o utrzymanie w Enea Ekstralidze.

Chrzanowski to jedyny zawodnik w kadrze gdańskiej drużyny, który może zastąpić Gafurowa. Maksim Bogdanow wciąż dochodzi do zdrowia po upadku w meczu z Unią Leszno, z kolei Kamil Brzozowski nie spełnia wymogów średniej KSM. - Chrzanowski legitymuje się wyższą średnią KSM od Brzozowskiego. Nie mogliśmy postawić na tego drugiego, bo w takim przypadku nie osiągnęlibyśmy określonego regulaminem dolnego limitu średniej dla drużyny - poinformował trener Lotosu Wybrzeże Stanisław Chomski.

W Rzeszowie pojedzie za to Thomas H. Jonasson, który przed tygodniem zdecydował się wystartować w meczu z Unibaksem Toruń, choć mocno cierpiał po kraksie na torze w Bydgoszczy. - Jonasson zgłosił gotowość do startu. Szwed podjął decyzję o występie na Wyspach Brytyjskich. Nie mogliśmy mu tego zabronić i wspólnie z zawodnikiem ustaliliśmy, że pojedzie także w Rzeszowie - wyjaśnił Chomski.

Początek spotkania PGE Maram Rzeszów - Lotos Wybrzeże Gdańsk w niedzielę o godz. 18.

Jak Tomasz Chrzanowski spisze się w meczu w Rzeszowie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »